Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900H vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900H та AMD Ryzen 9 7945HX — два потужні мобільні процесори, представлені на початку 2023 року. Обидва орієнтовані на топові ігрові ноутбуки та робочі станції, але мають різну архітектуру та підходи до багатопотоковості. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати в бенчмарках (Cinebench, Geekbench, Passmark) та продуктивність у реальних завданнях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i9 13900H у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (34333 проти 17856), а в Passmark багатоядерний — 54663 проти 28744. Водночас однопотокова продуктивність дуже близька, з невеликою перевагою AMD. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції коду або важких робочих навантаженнях, Ryzen 9 7945HX — очевидний вибір. Для ігор та звичайних завдань обидва процесори чудові, але Intel може бути енергоефективнішим у легких сценаріях.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (34333 проти 17856) та Passmark (54663 проти 28744).
  • Однопотокова продуктивність: обидва процесори дуже близькі, але AMD має невелику перевагу в Geekbench 6 (2955 проти 2676) та Passmark (4057 проти 3843).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7945HX отримав вищий бал (68 проти 40), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Швидкість компіляції та стиснення: AMD значно швидше в Clang compilation (218.7 проти 107.9 Klines/sec) та File compression (1810 проти 1320 MB/sec).
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий максимальний бал 100, що свідчить про високий рівень, але Intel може споживати менше в легких навантаженнях завдяки гібридній архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1973 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 17856 34333

GeekBench v6

File compression 1320 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 372.2 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 426.6 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 270.4 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 59.2 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 135.5 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 24.7 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 14739 20188

PassMark

Integer math 100.8 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 72.3 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 108M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 36.9M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 19.8 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 340.1 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1813 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3843 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 28744 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i9-13900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2.6 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900H Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900H чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Обидва забезпечують високу ігрову продуктивність. У однопотокових тестах вони майже рівні, тому вибір більше залежить від відеокарти та охолодження ноутбука.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7945HX?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, відеомонтажем або компіляцією коду — багатоядерна продуктивність AMD майже вдвічі вища. Для звичайних завдань Intel буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але завдяки гібридній архітектурі Intel може споживати менше в легких сценаріях, тоді як AMD ефективніший під навантаженням.

Чи підходять ці процесори для ноутбуків?

Так, обидва є мобільними процесорами (H-серія) і встановлюються в потужні ігрові ноутбуки та робочі станції. Вони потребують ефективного охолодження.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7945HX має вищий бал інтегрованої графіки (68 проти 40), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти, але для ігор все одно потрібна окрема GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.