Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900H vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900H та Apple M3 Max — два потужних процесори, які змагаються за місце в ноутбуках преміумкласу. Перший — представник 13-го покоління Intel Raptor Lake для Windows-лептопів, другий — флагманський чип Apple для MacBook Pro. Різниця в архітектурі та екосистемі робить вибір непростим: i9 13900H пропонує високу тактову частоту та сумісність, тоді як M3 Max вражає багатоядерною продуктивністю та енергоефективністю. Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та реальну продуктивність.

Короткий висновок. Apple M3 Max випереджає Intel Core i9 13900H у більшості тестів: багатоядерний Cinebench R23 на 35% вищий (24020 проти 17856), Geekbench 6 — на 44% (21167 проти 14739). M3 Max також швидший у компіляції Clang, стисненні файлів та обробці зображень. Водночас i9 13900H демонструє гідну одноядерну продуктивність (1973 у Cinebench R23) і доступний у ширшому асортименті ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та енергоефективність — обирайте M3 Max, але для сумісності з Windows та ігор i9 13900H залишається сильним конкурентом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23, що на 35% більше, ніж 17856 у Intel Core i9 13900H.
  • Одноядерна продуктивність: M3 Max лідирує в Geekbench 6 (3227 проти 2676) та Passmark (4783 проти 3843), хоча в Cinebench R23 результати майже однакові (1950 vs 1973).
  • Інтегрована графіка: M3 Max отримує 55 балів за графіку проти 40 у i9 13900H, що підтверджується вищими показниками в трасуванні променів (30.6 vs 24.7 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва чипи мають однаковий рейтинг 100, але M3 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Сумісність та екосистема: Intel Core i9 13900H працює з Windows та x86-додатками, тоді як M3 Max оптимізований для macOS і пропонує кращу інтеграцію з професійним ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1973 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 17856 24020

GeekBench v6

File compression 1320 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 372.2 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 426.6 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 270.4 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 59.2 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 135.5 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 24.7 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 14739 21167

PassMark

Integer math 100.8 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 72.3 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 108M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 36.9M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 19.8 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 340.1 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 1813 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3843 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 28744 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i9-13900H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 56 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 768 5120
TMUs 48 320
ROPs 24 160
Обчислювальні блоки 96 640
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900H чи Apple M3 Max?

Intel Core i9 13900H має перевагу в іграх завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор, хоча M3 Max може бути швидшим у нативних macOS-проєктах.

Чи варто вибирати Apple M3 Max для відеомонтажу?

Так, M3 Max демонструє вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 24020) та швидкість обробки фото (183.5 images/sec), що робить його кращим вибором для професійного відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M3 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Який чип краще підходить для програмування та компіляції?

Apple M3 Max значно швидший у Clang compilation (198.5 Klines/sec проти 107.9), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють у macOS.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 13900H та Apple M3 Max за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки i9 13900H встановлюється в різні ноутбуки Windows, а M3 Max — тільки в MacBook Pro, які зазвичай дорожчі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.