Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HK vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HK (2023) та AMD Ryzen 7 3800XT (2020) — це процесори різних поколінь і призначення. Перший створений для потужних ноутбуків, другий — для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: архітектуру, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність та результати популярних бенчмарків.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HK значно випереджає AMD Ryzen 7 3800XT за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2693 vs 1674) та багатопотоковою (Cinebench R23: 20864 vs 12955). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, відео та компіляції коду. Однак Ryzen 7 3800XT — це настільний процесор, який може працювати в системах з дискретною графікою, тоді як 13900HK має інтегроване відеоядро, що важливо для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форм-факторі, обирайте Intel.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 13900HK має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2693 проти 1674) та Cinebench R23 (1958 проти 1354), що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність 13900HK майже вдвічі вища: Cinebench R23 багатоядерний — 20864 проти 12955, що дає перевагу у відеомонтажі та рендерингу.
  • У тесті Passmark CPU (одноядерний) 13900HK набирає 3967 балів, тоді як Ryzen 7 3800XT — 2802, що підтверджує лідерство Intel у швидкості на ядро.
  • 13900HK оснащений інтегрованою графікою (оцінка 43 проти 32), що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Ryzen 7 3800XT вийшов у 2020 році та базується на архітектурі Zen 2, тоді як 13900HK (2023) — на Raptor Lake, що забезпечує кращу енергоефективність та новітні технології.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1958 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 20864 12955

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 120.5 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 357.5 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 441.9 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 275.3 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 59.6 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 135.9 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 28.1 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2693 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 14864 8981

PassMark

Integer math 107.2 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 76.9 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 122M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 40.5M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 21.3 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 374.7 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 2026 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 22.4B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3967 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 31536 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i9-13900HK Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 39x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HK Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13900HK чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Intel Core i9 13900HK має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3967 vs 2802), що робить його кращим вибором для ігор, особливо в ноутбуках.

Чи можна порівнювати мобільний процесор Intel з настільним AMD?

Так, це порівняння показує, що сучасний мобільний Intel (13900HK) перевершує старіший настільний AMD (3800XT) за більшістю параметрів, хоча останній може мати вищу тактову частоту в турбо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 13900HK виконаний за техпроцесом Intel 7, що забезпечує кращу продуктивність на ват у мобільному сегменті.

Чи варто купувати Ryzen 7 3800XT у 2024 році?

Ryzen 7 3800XT все ще може впоратися з базовими завданнями, але для сучасних ігор та робочих навантажень краще обрати новіший процесор, наприклад, Intel Core i9 13900HK.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i9 13900HK значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 20864 vs 12955), тому він краще підходить для рендерингу відео та роботи з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.