Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HK vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HK та Apple M2 — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність у ноутбуках, другий — на баланс енергоефективності та швидкодії в екосистемі Apple. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HK значно випереджає Apple M2 у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 20864 проти 8667), що робить його кращим вибором для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Однак Apple M2 демонструє гідну однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2589 проти 2693) і має однакову з конкурентом високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, якщо пріоритет — автономність та екосистема Apple — M2.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 13900HK має майже вдвічі вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (20864 проти 8667) та Geekbench 6 (14864 проти 10122), що критично для ресурсоємних завдань.
  • Apple M2 поступається в компіляції коду (80.4 Klines/sec проти 120.5 Klines/sec) та обробці PDF (266.1 Mpixels/sec проти 441.9 Mpixels/sec), але виграє в енергоефективності завдяки ARM-архітектурі.
  • У тесті трасування променів Intel перевершує M2 майже втричі (28.1 Mpixels/sec проти 10.5 Mpixels/sec), що важливо для 3D-рендерингу.
  • Passmark багатоядерний: Intel 31536 проти 15547 у M2 — різниця більш ніж удвічі, що підтверджує перевагу Intel у багатопотокових сценаріях.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel досягає цього за рахунок гібридної архітектури, тоді як M2 — завдяки вбудованому енергоефективному дизайну.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1958 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 20864 8667

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 120.5 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 357.5 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 441.9 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 275.3 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 59.6 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 135.9 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 28.1 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2693 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 14864 10122

PassMark

Integer math 107.2 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 76.9 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 122M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 40.5M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 21.3 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 374.7 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 2026 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 22.4B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3967 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 31536 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i9-13900HK Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HK Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13900HK чи Apple M2?

Intel Core i9 13900HK має вищу однопотокову продуктивність (Passmark 3967 проти 3901) і кращу інтегровану графіку (43 проти 31), що робить його кращим вибором для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Apple M2 замість Intel Core i9 13900HK для роботи з відео?

Для відеомонтажу Intel Core i9 13900HK кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 20864 проти 8667), що прискорює рендеринг. Однак M2 може бути достатнім для легкого монтажу та забезпечує кращу автономність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 13900HK чи Apple M2?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Apple M2 досягає цього завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує менше тепловиділення та довшу роботу від батареї в ноутбуках MacBook.

Для яких завдань Intel Core i9 13900HK перевершує Apple M2?

Intel Core i9 13900HK значно швидший у багатопотокових завданнях: компіляція коду (120.5 Klines/sec), трасування променів (28.1 Mpixels/sec) та обробка фото (135.9 images/sec). Він ідеальний для професійної роботи з 3D, відео та наукових обчислень.

Чи підходить Apple M2 для щоденних завдань і офісної роботи?

Так, Apple M2 чудово справляється з веб-серфінгом, текстовими редакторами (257.4 pages/sec) та переглядом відео. Його висока енергоефективність робить його ідеальним для ультрабуків, де важлива автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.