Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HK vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HK та Apple M4 (8-Core) — це два потужні процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектури. Перший базується на x86, другий — на ARM. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони: продуктивність в однопотокових і багатопотокових завданнях, енергоефективність, інтегровану графіку та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HK виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (20864 проти 11228) та Geekbench 6 (14864 проти 13670), що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. Натомість Apple M4 (8-Core) демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3671 проти 2693) і кращу енергоефективність, що ідеально для роботи з вебом, офісними програмами та тривалої автономності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900HK значно випереджає Apple M4 у Cinebench R23 (20864 vs 11228) та Passmark (31536 vs немає даних), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 (8-Core) має вищий результат у Geekbench 6 (3671 vs 2693), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних програмах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Apple M4 на ARM-архітектурі традиційно споживає менше енергії, що подовжує час роботи ноутбука.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 (8-Core) має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 43), що дає перевагу в легких іграх та графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i9 13900HK вийшов у січні 2023 року, а Apple M4 — у жовтні 2024, тому M4 є новішим і має сучаснішу архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1958 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 20864 11228

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec Немає даних
Clang compilation 120.5 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 357.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 441.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 275.3 pages/sec Немає даних
Background blur 59.6 images/sec Немає даних
Photo processing 135.9 images/sec Немає даних
Ray tracing 28.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2693 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 14864 13670

PassMark

Integer math 107.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 76.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 122M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 40.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 21.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 374.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 2026 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 22.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3967 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 31536 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i9-13900HK Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HK Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900HK чи Apple M4 (8-Core)?

Intel Core i9 13900HK кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та ширшій сумісності з іграми на x86. Apple M4 (8-Core) має кращу інтегровану графіку, але менше ігор оптимізовано під ARM.

Чи підходить Apple M4 (8-Core) для відеомонтажу?

Так, але Intel Core i9 13900HK швидше справляється з рендерингом завдяки вищим багатоядерним показникам. Apple M4 (8-Core) добре працює з оптимізованими програмами, як-от Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Apple M4 (8-Core) на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії, що забезпечує довший час автономної роботи ноутбука.

Чи варто вибирати Intel Core i9 13900HK для роботи з кодом?

Так, він кращий для компіляції (120.5 Klines/sec) та багатопотокових завдань. Apple M4 (8-Core) також добре підходить, але може бути повільнішим у складних проектах.

Який процесор новіший і має сучаснішу архітектуру?

Apple M4 (8-Core) вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel Core i9 13900HK — у січні 2023. M4 має новішу ARMv9 архітектуру, що забезпечує кращу енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.