Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HX vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HX та AMD Ryzen 7 6800HS — два потужних мобільні процесори, які змагаються за місце в ігрових та робочих ноутбуках. Перший вийшов у січні 2023 року, другий — на рік раніше. Обидва мають однаковий показник енергоефективності, але значно відрізняються за силою обчислень. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HX суттєво випереджає AMD Ryzen 7 6800HS за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (28826 проти 12728), а одноядерний — на 38% кращий. Geekbench 6 також демонструє перевагу Intel на 40-75% залежно від навантаження. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте Core i9 13900HX. Ryzen 7 6800HS залишається гідним варіантом для помірних завдань із кращим балансом ціни та енергоспоживання.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 28826 проти 12728 у Ryzen 7 6800HS.
  • Однопотокова швидкість: Core i9 набирає 2088 балів у Cinebench R23 (одноядерний), що на 38% більше, ніж 1508 у конкурента.
  • Компіляція коду: Clang compilation у Intel становить 167.1 Klines/sec проти 83.3 Klines/sec у AMD — перевага вдвічі.
  • Обробка графіки: Ray tracing у Core i9 показує 35.7 Mpixels/sec, тоді як Ryzen 7 — лише 20.3 Mpixels/sec, що на 76% повільніше.
  • Дата виходу: Intel Core i9 13900HX вийшов у січні 2023 року, а AMD Ryzen 7 6800HS — на рік раніше, що частково пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2088 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 28826 12728

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 167.1 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 411.6 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 473.4 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 281.2 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 129.9 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2865 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 16919 9670

PassMark

Integer math 160.1 GOps/sec 85.6 GOps/sec
Floating point math 113 GOps/sec 47.9 GOps/sec
Find prime numbers 196M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 60.7M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 33.1 GBytes/sec 18.2 GBytes/sec
Data compression 545 MBytes/sec 293.5 MBytes/sec
Physics 2721 Frames/sec 1017 Frames/sec
Extended instructions 31.3B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4121 3216
Passmark CPU (багатоядерний) 44113 22986

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i9-13900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HX Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900HX чи AMD Ryzen 7 6800HS?

Intel Core i9 13900HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність (на 38% у Cinebench R23), що критично для ігор. Він також має кращу інтегровану графіку та Ray tracing, тому для ігор краще обрати Intel.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 6800HS у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений або ви не потребуєте максимальної продуктивності. Ryzen 7 6800HS досі добре справляється з типовими завданнями, має хорошу енергоефективність і може бути вигіднішим за ціною.

Наскільки Intel Core i9 13900HX швидший у рендерингу?

У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel Core i9 13900HX набирає 28826 балів, що майже вдвічі більше за 12728 у Ryzen 7 6800HS. Це означає значно швидший рендеринг відео та 3D-сцен.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів за нашими даними). Проте Ryzen 7 6800HS, як правило, споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки архітектурі Zen 3+.

Чи підходять ці процесори для професійної роботи з відео?

Так, обидва підходять, але Intel Core i9 13900HX значно потужніший: у Photo processing він обробляє 129.9 images/sec проти 74.3 у Ryzen 7, а в PDF Renderer — 473.4 Mpixels/sec проти 303.5. Для важких проєктів краще обрати Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.