Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HX vs AMD Ryzen 7 7800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HX і AMD Ryzen 7 7800X — це два потужні процесори 2023 року, які представляють різні платформи: мобільну та десктопну. Перший створений для ігрових ноутбуків, другий — для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки 24 ядрам, що підтверджують високі бали Cinebench R23 (28826) та Geekbench 6 (16919). Він ідеально підходить для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. AMD Ryzen 7 7800X, хоч і має лише 8 ядер, демонструє кращу однопотокову продуктивність (84 бали проти 78) і вищу тактову частоту до 5.4 ГГц, що робить його чудовим вибором для ігор та щоденних завдань на десктопі. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але вибір залежить від ваших потреб: мобільність і багатозадачність — Intel, стаціонарна ігрова система — AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i9 13900HX має 24 ядра (8 продуктивних + 16 ефективних) проти 8 ядер у AMD Ryzen 7 7800X, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Частота: AMD Ryzen 7 7800X має вищу максимальну частоту в Turbo Boost (5.4 ГГц) порівняно з Intel (до 5.4 ГГц, але залежить від навантаження), що покращує однопотокову продуктивність.
  • Тип платформи: Intel є мобільним процесором (для ноутбуків), а AMD — десктопним (для стаціонарних ПК), що впливає на можливості апгрейду та охолодження.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (57 проти 50), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel значно випереджає AMD у багатоядерних тестах (43 бали проти 30), що підтверджується результатами Cinebench R23 (28826 vs 22564).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2088 1971
Cinebench R23 (багатоядерний) 28826 22564

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec Немає даних
Clang compilation 167.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 411.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 473.4 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 281.2 pages/sec Немає даних
Background blur 54.2 images/sec Немає даних
Photo processing 129.9 images/sec Немає даних
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2865 Немає даних
Geekbench 6 (багатоядерний) 16919 Немає даних

PassMark

Integer math 160.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 113 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 196M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 60.7M Strings/sec Немає даних
Data encryption 33.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 545 MBytes/sec Немає даних
Physics 2721 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 31.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4121 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 44113 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-13900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.2 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 40 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає даних

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900HX чи AMD Ryzen 7 7800X?

AMD Ryzen 7 7800X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (84 бали) і частоті до 5.4 ГГц. Intel Core i9 13900HX також потужний, але більше орієнтований на багатозадачність.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати, що Intel Core i9 13900HX призначений для ноутбуків, а AMD Ryzen 7 7800X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від вашої платформи: мобільність або стаціонарна продуктивність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про високу оптимізацію. Однак Intel споживає більше енергії через більшу кількість ядер, але це компенсується в мобільному сегменті.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i9 13900HX кращий для відеомонтажу завдяки 24 ядрам і високим багатоядерним показникам (Cinebench R23 28826). AMD Ryzen 7 7800X також справляється, але поступається в багатопотокових завданнях.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 7800X для роботи з архівами та компіляцією?

Так, AMD Ryzen 7 7800X добре справляється з компіляцією та архівацією завдяки високій частоті, але Intel Core i9 13900HX має вищу швидкість у тестах File compression (1330 MB/sec) та Clang compilation (167.1 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.