Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HX vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HX та AMD Ryzen 7 7840U — це два потужні процесори для ноутбуків, але з різними підходами. Перший орієнтований на максимальну продуктивність у важких завданнях, тоді як другий робить акцент на енергоефективність та універсальність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HX значно випереджає AMD Ryzen 7 7840U у багатопотокових завданнях: його показник Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищий (28826 проти 12883). Він також демонструє кращу однопотокову продуктивність та вищі результати в Geekbench 6. Однак Ryzen 7 7840U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для тонких та легких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i9, а для балансу продуктивності та автономності — Ryzen 7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900HX майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 28826 проти 12883 у Ryzen 7 7840U.
  • Однопотокова швидкість: i9 випереджає Ryzen 7 у Geekbench 6 (одноядерний) — 2865 проти 2482, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 7840U споживає менше енергії, що робить його кращим для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: i9 13900HX має вищий рейтинг інтегрованої графіки (57 проти 38), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Результати Passmark: У багатоядерному тесті Passmark i9 набирає 44113 балів, тоді як Ryzen 7 — лише 24980, що підтверджує значну перевагу Intel у важких обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2088 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 28826 12883

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 167.1 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 411.6 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 473.4 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 281.2 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 129.9 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2865 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 16919 11509

PassMark

Integer math 160.1 GOps/sec 92.2 GOps/sec
Floating point math 113 GOps/sec 52.6 GOps/sec
Find prime numbers 196M Primes/sec 80M Primes/sec
Random string sorting 60.7M Strings/sec 33.2M Strings/sec
Data encryption 33.1 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 545 MBytes/sec 292 MBytes/sec
Physics 2721 Frames/sec 1250 Frames/sec
Extended instructions 31.3B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4121 3599
Passmark CPU (багатоядерний) 44113 24980

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-13900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HX Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900HX чи AMD Ryzen 7 7840U?

Intel Core i9 13900HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2865 проти 2482), що дає йому перевагу в більшості ігор. Однак для комфортної гри важлива й відеокарта.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7840U для роботи з відео?

Так, але Intel i9 13900HX значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 28826 проти 12883), тому для професійного монтажу краще обрати Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 7840U споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Intel Core i9 13900HX значно швидший: Clang compilation — 167.1 Klines/sec проти 98.6 Klines/sec у Ryzen 7 7840U. Це робить i9 кращим вибором для розробників.

Чи варто переплачувати за Intel Core i9 13900HX?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція, наукові розрахунки), то так. Для звичайних завдань та економії енергії достатньо Ryzen 7 7840U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.