Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900HX vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900HX та Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, що належать до різних архітектур та екосистем. Перший створений для продуктивних ноутбуків на Windows, другий — флагманський чіп для Mac Studio та Mac Pro. Обидва забезпечують високу багатопотокову продуктивність, але суттєво відрізняються за енергоефективністю, інтегрованою графікою та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначитись із вибором.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900HX демонструє вищу однопотокову продуктивність (2088 балів у Cinebench R23 проти 1735 у M2 Ultra), що робить його кращим для ігор та завдань, чутливих до частоти ядра. Натомість Apple M2 Ultra випереджає в багатопотокових тестах (28924 проти 28826 у Cinebench R23) та має значно потужнішу інтегровану графіку, що ідеально для відеомонтажу, 3D-рендерингу та роботи з великими файлами. Загальний рахунок майже однаковий (70 vs 71), тому вибір залежить від вашої екосистеми та пріоритетів.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900HX має вищі результати в Cinebench R23 (2088 проти 1735) та Geekbench 6 (2865 проти 2685), що дає перевагу в іграх та звичайних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra лідирує в Geekbench 6 (21387 проти 16919) та Passmark (50318 проти 44113), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримав вищий бал за інтегровану графіку (64 проти 57), що важливо для відео та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує автономність у Mac.
  • Сумісність та екосистема: Intel Core i9 13900HX працює з Windows та x86-додатками, тоді як M2 Ultra вимагає macOS та оптимізований під екосистему Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2088 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 28826 28924

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 167.1 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 411.6 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 473.4 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 281.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 129.9 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2865 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 16919 21387

PassMark

Integer math 160.1 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 113 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 196M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 60.7M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 33.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 545 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 2721 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 31.3B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4121 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 44113 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i9-13900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 16 8
Потоковий 16 8
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 24
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1650 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900HX чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i9 13900HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. M2 Ultra має потужну інтегровану графіку, але вибір ігор обмежений macOS.

Чи достатньо Intel Core i9 13900HX для відеомонтажу?

Так, Intel Core i9 13900HX добре справляється з відеомонтажем, але Apple M2 Ultra забезпечує вищу швидкість рендерингу та роботи з відео завдяки кращій багатопотоковій продуктивності та оптимізації в Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але Apple M2 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його більш економним у Mac.

Чи підходить Apple M2 Ultra для професійної роботи з 3D?

Так, Apple M2 Ultra чудово підходить для 3D-рендерингу та моделювання завдяки високій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці, але потребує сумісного ПЗ.

Який процесор обрати для роботи з великими файлами та компіляції?

Apple M2 Ultra кращий для компіляції коду (226.4 Klines/sec проти 167.1) та обробки файлів (2140 MB/sec проти 1330), що робить його ідеальним для розробників та аналітиків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.