Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900K vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900K та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський десктопний чип Intel 13-го покоління, орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність. Другий — новітній ARM-процесор Apple для професійних Mac, що вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900K — беззаперечний лідер у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, компіляція коду та архівація, завдяки 24 ядрам (8P+16E) і високому TDP. Apple M4 Pro (12-Core) виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3846 проти 2939) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків і робочих станцій з обмеженим охолодженням. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність без прив'язки до енергоспоживання — обирайте i9-13900K. Для автономної роботи, швидкої реакції в однопотокових додатках і тихої системи — M4 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900K значно випереджає M4 Pro у Cinebench R23 багатоядерному (37486 проти 19691) та Passmark багатоядерному (59036 проти відсутніх даних), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова швидкість: Apple M4 Pro демонструє вищі результати в Geekbench 6 одноядерному (3846 проти 2939) та Cinebench R23 одноядерному (2235 проти 2076), забезпечуючи швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за цим параметром, але M4 Pro (12 ядер, ARM) споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків і пасивних систем.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 13900K має вищий бал за інтегровану графіку (74 проти 63), що може бути важливим для ігор без дискретної відеокарти, хоча M4 Pro має потужніший GPU в складі SoC.
  • Спеціалізовані завдання: M4 Pro швидше стискає файли (2080 проти 1570 MB/sec) та обробляє текст (367.4 проти 301.8 сторінок/сек), тоді як i9-13900K лідирує в компіляції Clang (193.2 проти 162.6 Klines/sec) та трасуванні променів (43.5 проти 25.5 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2076 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 37486 19691

GeekBench v6

File compression 1570 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 193.2 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 477 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 560.7 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 75.8 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 162.5 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 43.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2939 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 20498 20093

PassMark

Integer math 209.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 153 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 237M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 88.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 47.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 803.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 3111 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 47B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4621 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 59036 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 вересня 2022 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i9-13900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.0 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 2.2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13900K чи Apple M4 Pro?

Intel Core i9 13900K має вищий бал інтегрованої графіки (74) та більшу багатопотокову потужність, що дає перевагу в іграх, особливо з дискретною відеокартою. M4 Pro також здатний запускати ігри, але його архітектура оптимізована для macOS.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для рендерингу відео?

Так, M4 Pro добре справляється з рендерингом завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, але Intel i9-13900K значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 37486 проти 19691).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків і систем з пасивним охолодженням.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Intel Core i9 13900K швидше компілює код (Clang: 193.2 Klines/sec проти 162.6), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи можна порівнювати ці процесори для професійної роботи?

Так, обидва підходять для професійних завдань: i9-13900K — для рендерингу та багатозадачності, M4 Pro — для роботи з великими файлами, обробки фото та текстів завдяки високій однопотоковій швидкості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.