Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900KF vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900KF та AMD Ryzen 9 7950X — два флагманські процесори 2022 року, які досі залишаються актуальними для топових ігрових і робочих збірок. Обидва мають 16 ядер, але архітектурно відрізняються: Intel використовує гібридну схему (P-cores + E-cores), а AMD покладається на 16 повноцінних Zen 4 ядер. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий загальний рейтинг 78 балів, але демонструють різні сильні сторони. Intel Core i9 13900KF виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 2262 проти 2009) і забезпечує вищу частоту в іграх, хоча не має вбудованої графіки. AMD Ryzen 9 7950X, навпаки, пропонує кращу багатопотокову продуктивність у деяких тестах (Geekbench 6 багатоядерний: 21401 проти 20166) і вищу енергоефективність завдяки 5-нм техпроцесу. Якщо ваш пріоритет — ігри та однопотокові завдання, обирайте Intel. Для робочих станцій із багатопотоковими навантаженнями краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 13900KF має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (2262 проти 2009) та Passmark одноядерний (4613 проти 4276), що дає перевагу в іграх і повсякденних додатках.
  • AMD Ryzen 9 7950X випереджає Intel у Geekbench 6 багатоядерний (21401 проти 20166) та Passmark багатоядерний (62709 проти 58372), демонструючи кращу продуктивність у рендерингу та компіляції.
  • У тестах File compression (1960 MB/s проти 1590 MB/s) та Clang compilation (211.3 Klines/s проти 195 Klines/s) AMD показує вищу швидкість обробки даних.
  • Intel Core i9 13900KF не має вбудованої графіки (індекс інтегрованої графіки 74 проти 78 у AMD), що може вплинути на вибір для ПК без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen 9 7950X вийшов на місяць раніше (серпень 2022 проти вересня 2022) і має кращу енергоефективність завдяки архітектурі Zen 4 на 5-нм техпроцесі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2262 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 39012 36742

GeekBench v6

File compression 1590 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 195 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 485.7 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 531.3 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 296.4 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 72.3 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 153.2 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 44 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2996 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 20166 21401

PassMark

Integer math 209.1 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 152.5 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 228M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 87.7M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 46.9 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 798.2 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 2954 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 46.7B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4613 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 58372 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 вересня 2022 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-13900K Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.0 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 16
Кількість потоків 32 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 170 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт 230 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900KF Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13900KF чи AMD Ryzen 9 7950X?

Intel Core i9 13900KF кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 2262 проти 2009) і вищим частотам. Однак AMD Ryzen 9 7950X також показує високі результати, і різниця в іграх часто незначна.

Чи варто купувати Intel Core i9 13900KF без інтегрованої графіки?

Так, якщо ви плануєте використовувати дискретну відеокарту. Відсутність вбудованої графіки знижує ціну, але ускладнює діагностику без GPU. Для офісних завдань без відеокарти краще обрати AMD Ryzen 9 7950X із графікою.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 9 7950X використовує 5-нм техпроцес, що забезпечує нижче енергоспоживання під навантаженням. Intel Core i9 13900KF споживає більше через гібридну архітектуру.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7950X кращий для багатопотокових завдань: він випереджає Intel у Geekbench 6 багатоядерний (21401 проти 20166) та Passmark багатоядерний (62709 проти 58372). Однак Intel також дуже продуктивний завдяки високій однопотоковій швидкості.

Чи варто переходити з Intel Core i9 13900KF на AMD Ryzen 9 7950X або навпаки?

Перехід виправданий лише якщо ви потребуєте специфічних переваг: для ігор залишайте Intel, для робочих станцій з інтенсивним багатопотоком обирайте AMD. В іншому випадку різниця в продуктивності не варта витрат.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.