Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13900KS vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13900KS та Apple M1 Ultra — два флагманські процесори, які представляють різні філософії: x86 з максимальною частотою та ARM з уніфікованою архітектурою. 13900KS орієнтований на ентузіастів ПК та ігри, тоді як M1 Ultra створений для професійних завдань у Mac Studio. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони за бенчмарками, енергоспоживанням та реальними сценаріями використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900KS виграє в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності за тестами Cinebench R23 (2339 vs 1510 одноядерний, 40404 vs 23841 багатоядерний), а також у Geekbench 6 та Passmark. Він кращий для ігор, рендерингу та завдань, що вимагають високих тактових частот. Apple M1 Ultra, своєю чергою, демонструє вищу швидкість стиснення файлів (2000 MB/s проти 1790 MB/s) та значно кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для Mac Studio при роботі з відео та компіляцією коду без перегріву.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 13900KS на 55% швидший у Cinebench R23 (2339 проти 1510), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: 13900KS майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (40404 проти 23841) та Passmark (61592 проти 41175), що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: M1 Ultra споживає значно менше енергії при виконанні аналогічних завдань, що робить його ідеальним для безшумних робочих станцій Mac Studio.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (64 ядра GPU), що забезпечує кращу продуктивність у відеомонтажі та 3D-рендерингу без дискретної відеокарти.
  • Стиснення файлів: M1 Ultra випереджає 13900KS за швидкістю архівації (2000 MB/s проти 1790 MB/s), що корисно при роботі з великими обсягами даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2339 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 40404 23841

GeekBench v6

File compression 1790 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 213.7 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 564.2 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 585.8 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 308.9 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 61.5 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 188.3 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 48.4 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3050 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 22073 18530

PassMark

Integer math 213.9 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 157 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 261M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 91.8M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 48.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 830 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 3484 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 49B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4748 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 61592 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 12 січня 2023 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i9-13900KS APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 6 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 2,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 20
Кількість потоків 32 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 150 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 8192
TMUs 16 512
ROPs 8 256
Обчислювальні блоки 32 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13900KS Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13900KS чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i9 13900KS значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2339 проти 1510) та сумісності з Windows і DirectX. M1 Ultra обмежений екосистемою macOS та має меншу кількість оптимізованих ігор.

Чи варто обирати Apple M1 Ultra замість Intel Core i9 13900KS для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу у Final Cut Pro завдяки потужній інтегрованій графіці та енергоефективності. Однак 13900KS з дискретною відеокартою може бути швидшим у Adobe Premiere на Windows.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Apple M1 Ultra значно енергоефективніший: при нижчому TDP він забезпечує конкурентоспроможну продуктивність, особливо в багатопотокових завданнях, і не потребує потужного охолодження.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори є флагманськими, але M1 Ultra продається лише в складі Mac Studio, що робить його дорожчим у комплексі. 13900KS можна придбати окремо та інтегрувати в ПК з бюджетним охолодженням.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i9 13900KS швидший у Clang compilation (213.7 Klines/sec проти 189 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють на Windows або Linux.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.