Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13905H vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13905H і AMD Ryzen 5 2600X — це процесори різних поколінь та призначення. Перший — мобільний чип 2023 року з архітектурою Raptor Lake, другий — настільний CPU 2018 року на Zen+. Незважаючи на різні сегменти, порівняння допомагає зрозуміти, наскільки сучасні мобільні рішення випереджають старі десктопні моделі. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та продуктивність в реальних задачах.

Короткий висновок. Intel Core i9 13905H значно випереджає AMD Ryzen 5 2600X за більшістю показників. У Cinebench R23 одноядерний результат i9 майже вдвічі вищий (2020 проти 1094), а багатоядерний — у 2,7 раза (20034 проти 7523). Geekbench 6 підтверджує перевагу: 2642 проти 1272 в одноядерному та 12940 проти 5577 у багатоядерному тесті. В реальних задачах, як-от стиснення файлів або рендеринг, i9 також демонструє вдвічі вищу швидкість. Ryzen 5 2600X залишається актуальним хіба що для бюджетних збірок, але загалом поступається сучасному мобільному флагману Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 13905H має показник 74 бали, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — лише 38. Це забезпечує помітну перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: i9 набирає 32 бали проти 13 у Ryzen. У Cinebench R23 багатоядерний результат i9 (20034) майже втричі вищий за 7523 у 2600X.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 13905H отримав 41 бал, що вдвічі більше за 21 бал у Ryzen 5 2600X. i9 має вбудоване відеоядро, тоді як 2600X потребує дискретної графіки.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, що свідчить про хорошу оптимізацію, хоча i9 є мобільним чипом із нижчим TDP.
  • Рік виходу та платформа: Intel Core i9 13905H вийшов у 2023 році, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — у 2018. Різниця в 5 років пояснює значний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2020 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 20034 7523

GeekBench v6

File compression 1310 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 93 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 317.9 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 381.6 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 269.6 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 116.6 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 20.5 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2642 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 12940 5577

PassMark

Integer math 103.2 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 74.5 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 38M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 20.9 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 361.4 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 2081 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 21.8B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3697 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 30207 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i9-13905H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13905H Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13905H чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i9 13905H кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (74 проти 38 балів) та сучаснішій архітектурі. Він забезпечує вищий FPS у більшості ігор, особливо в чутливих до частоти CPU.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

Ryzen 5 2600X може бути варіантом для бюджетної збірки, але він значно поступається сучасним процесорам. Якщо ви не обмежені в бюджеті, краще обрати новіший чип, наприклад Intel Core i9 13905H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i9 13905H — мобільний чип, тому він споживає менше енергії та виділяє менше тепла в порівнянні з настільним Ryzen 5 2600X.

Чи підходить Intel Core i9 13905H для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (32 бали) та результатам у Cinebench R23 (20034), i9 добре справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 13905H має вбудоване відеоядро з рейтингом 41 бал, що вдвічі вище за 21 бал у Ryzen 5 2600X. Однак для ігор обом потрібна дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.