Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13905H vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13905H (2023) і Apple M3 (2023) — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва мають високі оцінки енергоефективності (100 балів), але суттєво відрізняються за продуктивністю в різних сценаріях. Core i9 13905H виграє в багатоядерних завданнях, тоді як M3 демонструє вищі результати в одноядерних тестах та енергоспоживанні. Розберімося, який процесор краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core i9 13905H — кращий вибір для ресурсомістких багатопотокових завдань: рендеринг, компіляція, відеомонтаж. Його багатоядерний показник Cinebench R23 (20034) майже вдвічі перевищує результат M3 (10454). Натомість Apple M3 забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 3009 проти 2642) та енергоефективність, що робить його ідеальним для повсякденних завдань, роботи з текстом та веб-серфінгу. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Для автономності та швидкої реакції в легких програмах — Apple M3.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 13905H значно випереджає Apple M3 у Cinebench R23 (20034 проти 10454) та Passmark (30207 проти 19194), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: Apple M3 має вищі показники в Geekbench 6 (3009 проти 2642) та Passmark (4753 проти 3697), забезпечуючи швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але M3 традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує автономність ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel має невелику перевагу за оцінкою (41 проти 38), але M3 демонструє кращу продуктивність у Background blur (50.2 проти 48.8 зображень/сек).
  • Текстова та веб-продуктивність: Apple M3 швидше обробляє текст (297 проти 269.6 сторінок/сек), тоді як Intel виграє в HTML5 Browser (317.9 проти 264.5 сторінок/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2020 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 20034 10454

GeekBench v6

File compression 1310 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 93 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 317.9 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 381.6 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 269.6 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 116.6 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 20.5 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2642 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 12940 11815

PassMark

Integer math 103.2 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 74.5 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 38M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 20.9 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 361.4 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 2081 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 21.8B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3697 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 30207 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i9-13905H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M3 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 768 1280
TMUs 48 80
ROPs 24 40
Обчислювальні блоки 96 160
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13905H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i9 13905H має вищу багатоядерну продуктивність, що важливо для сучасних ігор, але Apple M3 забезпечує кращу енергоефективність. Однак для ігор на Mac важлива сумісність з ігровими додатками — тут Intel має перевагу завдяки ширшій підтримці.

Чи варто вибирати Apple M3 для відеомонтажу?

Так, M3 добре справляється з відеомонтажем завдяки високій одноядерній продуктивності та оптимізації в Final Cut Pro. Однак для складних проектів з багатошаровим рендерингом Intel Core i9 13905H буде швидшим через потужні багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M3 на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії, що забезпечує довшу автономність ноутбука. Intel Core i9 13905H потребує більш потужного охолодження та живлення.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i9 13905H?

Intel Core i9 13905H ідеальний для багатопотокових завдань: 3D-рендеринг, компіляція коду, обробка великих масивів даних, відеомонтаж у Premiere Pro. Його багатоядерні бенчмарки майже вдвічі вищі за M3.

Який процесор обрати для повсякденної роботи?

Для офісних завдань, веб-серфінгу, роботи з текстом та легких програм Apple M3 буде зручнішим завдяки вищій одноядерній продуктивності та енергоефективності, що забезпечує швидку реакцію та довшу автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.