Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13905H vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13905H та Apple M4 (10-Core) — це два потужних процесори, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший дебютував у січні 2023 року, другий — у травні 2024. Обидва мають високі оцінки енергоефективності (100 балів), але M4 виграє в однопотоковій продуктивності (93 проти 74), тоді як i9 13905H демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (20034 проти 12124).

Короткий висновок. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для важких завдань, як-от рендеринг або компіляція, Intel Core i9 13905H буде кращим вибором завдяки вищим показникам у Cinebench R23 та Passmark. Однак Apple M4 (10-Core) забезпечує значно вищу однопотокову швидкість (Geekbench 6: 3849 проти 2642) та кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для щоденних завдань, роботи з текстом і фото. Враховуючи новішу архітектуру та вищий загальний рейтинг (67 проти 62), M4 є більш збалансованим варіантом для більшості користувачів.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 значно випереджає Intel i9 13905H у Geekbench 6 (3849 проти 2642) та Passmark (4471 проти 3697), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних програмах.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13905H має перевагу в Cinebench R23 (20034 проти 12124) та Passmark (30207 проти 25080), що робить його кращим для багатозадачності та складних обчислень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M4, завдяки ARM-архітектурі, зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях.
  • Інтегрована графіка: У Intel i9 13905H показник інтегрованої графіки трохи вищий (41 проти 40), що може дати невелику перевагу в легких іграх та медіа.
  • Дата виходу: Intel Core i9 13905H вийшов у січні 2023 року, тоді як Apple M4 — у травні 2024, що робить M4 новішою та потенційно більш оптимізованою платформою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2020 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 20034 12124

GeekBench v6

File compression 1310 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 93 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 317.9 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 381.6 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 269.6 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 116.6 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 20.5 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2642 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 12940 15100

PassMark

Integer math 103.2 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 74.5 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 38M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 20.9 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 361.4 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 2081 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 21.8B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3697 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 30207 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i9-13905H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 1280
TMUs 48 80
ROPs 24 40
Обчислювальні блоки 96 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13905H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13905H чи Apple M4?

Intel Core i9 13905H має трохи вищий показник інтегрованої графіки (41 проти 40) і кращу багатопотокову продуктивність, що може дати перевагу в іграх, які оптимізовані під x86. Однак Apple M4 забезпечує вищу однопотокову швидкість, що важливо для багатьох сучасних ігор.

Чи варто вибирати Apple M4 через енергоефективність?

Так, Apple M4 (10-Core) має однаковий з i9 13905H рейтинг енергоефективності (100), але завдяки ARM-архітектурі він зазвичай споживає менше енергії при виконанні щоденних завдань, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Apple M4 показує кращі результати в обробці фото (141.5 проти 116.6 зображень/сек) та фону (72.2 проти 48.8 зображень/сек), тому він ефективніший для творчих завдань. Intel i9 13905H виграє в рендерингу (20.5 проти 17.8 Mpixels/сек).

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Intel Core i9 13905H має вищу продуктивність у Clang compilation (93 проти 118.3 Klines/сек) та багатоядерних тестах, що робить його кращим для компіляції великих проектів. Apple M4 швидший в однопотокових завданнях, що важливо для швидкої роботи редакторів коду.

Який процесор має вищий загальний рейтинг на Harakter?

Apple M4 (10-Core) має вищий загальний рейтинг — 67 балів, порівняно з 62 балами у Intel Core i9 13905H. Це свідчить про кращу збалансованість характеристик M4.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.