Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13905H vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13905H та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Перший вийшов у січні 2023 року, другий — у жовтні 2024-го. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та результатами в популярних бенчмарках.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) випереджає Intel Core i9 13905H за загальним рейтингом (76 проти 62) та демонструє кращу однопотокову продуктивність (95 балів проти 74). У Geekbench 6 M4 Pro має суттєву перевагу: 3846 проти 2642 в одноядерному тесті та 20093 проти 12940 у багатоядерному. Водночас Intel Core i9 13905H показує вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (20034 проти 19691) та Passmark багатоядерному (30207 проти даних M4 Pro). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M4 Pro пропонує кращу інтегровану графіку (63 проти 41).

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6: 3846 проти 2642 у Intel Core i9 13905H.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 M4 Pro набирає 20093 бали, що на 55% більше, ніж 12940 у Intel Core i9 13905H.
  • Intel Core i9 13905H випереджає M4 Pro у Cinebench R23 багатоядерному: 20034 проти 19691, а також у Passmark багатоядерному: 30207 проти відсутніх даних у M4 Pro.
  • Apple M4 Pro (12-Core) демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 41) та вищу швидкість обробки зображень: 196.9 images/sec проти 116.6 images/sec.
  • Intel Core i9 13905H вийшов у січні 2023 року, тоді як Apple M4 Pro (12-Core) — у жовтні 2024 року, що робить M4 Pro значно новішим процесором.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2020 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 20034 19691

GeekBench v6

File compression 1310 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 93 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 317.9 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 381.6 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 269.6 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 116.6 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 20.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2642 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 12940 20093

PassMark

Integer math 103.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 74.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 124M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 38M Strings/sec Немає даних
Data encryption 20.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 361.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 2081 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 21.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3697 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 30207 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i9-13905H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 96 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13905H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 13905H чи Apple M4 Pro?

Intel Core i9 13905H має вищий бал інтегрованої графіки (41), ніж Apple M4 Pro (63), але M4 Pro демонструє кращу продуктивність в обробці графіки. Для ігор важливіша дискретна відеокарта, тому обидва процесори можуть бути хорошим вибором залежно від інших компонентів.

Чи варто купувати Intel Core i9 13905H у 2025 році?

Intel Core i9 13905H все ще залишається потужним процесором, особливо в багатопотокових завданнях, де він випереджає M4 Pro у Cinebench R23. Однак M4 Pro пропонує кращу однопотокову продуктивність та енергоефективність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про високий рівень оптимізації. Однак Apple M4 Pro (12-Core) використовує архітектуру ARM, яка зазвичай забезпечує кращу автономність у ноутбуках.

Який процесор швидше обробляє файли та компілює код?

Apple M4 Pro (12-Core) значно швидше: стискання файлів — 2080 MB/sec проти 1310 MB/sec, компіляція Clang — 162.6 Klines/sec проти 93 Klines/sec. Це робить M4 Pro кращим вибором для розробників та роботи з великими даними.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 13905H та Apple M4 Pro напряму?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (x86 та ARM), обидва призначені для високопродуктивних ноутбуків. Порівняння в бенчмарках та реальних завданнях дає об'єктивну картину їхніх можливостей.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.