Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13950HX vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i9 13950HX та AMD Ryzen 7 7800X3D — це дилема між мобільною потужністю та настільною ігровою ефективністю. Обидва процесори вийшли на початку 2023 року, але належать до різних платформ: перший — це флагманський чип для ноутбуків, другий — спеціалізований ігровий CPU для ПК. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони, спираючись на бенчмарки, енергоспоживання та реальні сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 13950HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (28681 проти 18193) та Passmark (43506 проти 34274), що робить його кращим для відеомонтажу, компіляції та рендерингу. Однак AMD Ryzen 7 7800X3D демонструє вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і швидше стискає файли (1710 MB/s проти 1210 MB/s), що важливо для геймерів, які цінують стабільну продуктивність у завданнях з обробкою даних. Якщо вам потрібна універсальність для роботи та ігор у ноутбуці — обирайте Intel. Для чистого ігрового ПК з акцентом на енергоефективність — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13950HX значно випереджає AMD у Cinebench R23 (28681 проти 18193) та Passmark (43506 проти 34274), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Intel також лідирує в одноядерних тестах (Cinebench R23: 2076 проти 1785, Geekbench 6: 2907 проти 2657), що забезпечує вищу швидкість у більшості повсякденних додатків.
  • Швидкість стиснення файлів: AMD Ryzen 7 7800X3D помітно швидше стискає файли (1710 MB/s проти 1210 MB/s), що може бути важливо для архівування та роботи з великими даними.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий найвищий бал (100), але AMD традиційно ефективніший у настільному сегменті, тоді як Intel оптимізований для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 13950HX має вищий бал за вбудовану графіку (56 проти 45), що дає перевагу в ноутбуках без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2076 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 28681 18193

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 166.8 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 355 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 444.2 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 264.5 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 57 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 115.9 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2907 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 16049 15319

PassMark

Integer math 154 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 110.9 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 59.9M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 32.3 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 535.6 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 2772 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 31.3B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4013 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 43506 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-13950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.2 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 5 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт 162 Вт
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13950HX Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 13950HX чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D спеціалізований для ігор завдяки 3D V-Cache, що забезпечує вищу частоту кадрів у більшості сучасних ігор. Intel Core i9 13950HX також потужний, але його перевага розкривається в багатозадачності.

Чи варто вибирати Intel Core i9 13950HX для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 28681) Intel Core i9 13950HX краще справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою відео, ніж AMD Ryzen 7 7800X3D.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 7800X3D споживає менше енергії в настільних системах, тоді як Intel оптимізований для мобільних пристроїв з обмеженим охолодженням.

Чи підходить Intel Core i9 13950HX для ноутбуків?

Так, це мобільний процесор, створений для потужних ноутбуків. Він забезпечує високу продуктивність у компактному форм-факторі, але потребує ефективного охолодження.

Який CPU кращий для компіляції коду?

Intel Core i9 13950HX показує вищу швидкість компіляції (166.8 Klines/sec проти 111.9 Klines/sec), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.