Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13950HX vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13950HX і Apple M1 Pro — два потужних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для максимальної продуктивності в ноутбуках на Windows, другий — для енергоефективності та оптимізації в екосистемі Mac. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13950HX значно випереджає Apple M1 Pro у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 28681 проти 12108, Geekbench 6 багатоядерний — 16049 проти 10305. Обидва процесори демонструють однакову енергоефективність (100 балів), але Intel виграє в однопотоковій продуктивності (79 vs 61) та інтегрованій графіці (56 vs 34). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте i9 13950HX. Для роботи в екосистемі Apple з акцентом на автономність — M1 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13950HX майже вдвічі швидший за M1 Pro у Cinebench R23 (28681 vs 12108) та Passmark (43506 vs 21864).
  • Однопотокова продуктивність: i9 13950HX випереджає M1 Pro у Geekbench 6 (2907 vs 2328) та Cinebench R23 (2076 vs 1529).
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 56 балів проти 34 у M1 Pro, що позначається на швидкості рендерингу (35.7 vs 10.7 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Pro працює в більш енергоефективній архітектурі ARM, що забезпечує довшу автономність у MacBook.
  • Дата виходу: i9 13950HX новіший (січень 2023) проти M1 Pro (жовтень 2021), що пояснює вищі показники в синтетичних тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2076 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 28681 12108

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 166.8 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 355 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 444.2 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 264.5 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 57 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 115.9 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2907 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 16049 10305

PassMark

Integer math 154 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 110.9 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 59.9M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 32.3 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 535.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2772 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 31.3B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4013 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 43506 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i9-13950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 16 2
Потоковий 16 2
Частота 1.6 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 10
Кількість потоків 32 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13950HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13950HX чи Apple M1 Pro?

Intel Core i9 13950HX краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. M1 Pro має обмежену бібліотеку ігор для macOS.

Чи варто обирати Apple M1 Pro замість Intel Core i9 13950HX для роботи з відео?

Для відеомонтажу M1 Pro може бути кращим вибором через оптимізацію Final Cut Pro та енергоефективність, але i9 13950HX швидше виконує рендеринг у багатопотокових завданнях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Pro на архітектурі ARM споживає менше енергії в реальних сценаріях, забезпечуючи довшу автономність.

Чи підходить Intel Core i9 13950HX для професійного програмування?

Так, i9 13950HX показує вищу швидкість компіляції (166.8 Klines/sec vs 82.4 Klines/sec) та кращу багатопотокову продуктивність, що важливо для складних обчислень.

Який процесор краще для звичайного офісного використання?

Обидва процесори впораються з офісними завданнями, але M1 Pro забезпечує довшу автономність, тоді як i9 13950HX пропонує вищу продуктивність у важких завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.