Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13950HX vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13950HX та Apple M2 Max — це два потужні процесори, що з’явилися на початку 2023 року. Перший орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки на Windows, другий — на професійні MacBook Pro. Обидва мають високий рівень енергоефективності, але суттєво відрізняються за архітектурою, бенчмарками та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i9 13950HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (28681 проти 14767) та Passmark (43506 проти 26633). Він також швидше компілює код (166.8 Klines/sec) і краще працює з PDF-рендерингом. Натомість Apple M2 Max демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1690 MB/sec), трохи кращу обробку текстів та фотографій, а також енергоефективність на тому ж рівні. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу або компіляції — обирайте Intel. Якщо важливі компактність, автономність та робота з медіа — M2 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13950HX значно випереджає M2 Max у Cinebench R23 (28681 проти 14767) та Passmark (43506 проти 26633), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: Обидва процесори близькі за Geekbench 6 (2907 vs 2695) та Passmark (4013 vs 4143), але Intel має невелику перевагу в Cinebench R23 (2076 vs 1625).
  • Робота з файлами: M2 Max стискає дані швидше (1690 MB/sec проти 1210 MB/sec), тоді як Intel виграє в компіляції коду (166.8 Klines/sec проти 131.8 Klines/sec).
  • Графічні завдання: Intel краще справляється з трасуванням променів (35.7 Mpixels/sec проти 17), а M2 Max — з обробкою фотографій (149.6 images/sec проти 115.9).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальну оцінку 100, але архітектура M2 Max дозволяє досягати високої продуктивності при меншому енергоспоживанні в реальних сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2076 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 28681 14767

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 166.8 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 355 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 444.2 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 264.5 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 57 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 115.9 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2907 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 16049 14891

PassMark

Integer math 154 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 110.9 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 59.9M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 32.3 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 535.6 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 2772 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 31.3B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4013 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 43506 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i9-13950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 4864
TMUs 16 304
ROPs 8 152
Обчислювальні блоки 32 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13950HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core i9 13950HX має вищу багатопотокову продуктивність і краще підходить для ігор на Windows, особливо в поєднанні з дискретною графікою. M2 Max обмежений екосистемою Mac.

Чи варто обирати M2 Max для відеомонтажу?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки оптимізації в Final Cut Pro, швидкому стисненню файлів та енергоефективності, що подовжує час роботи від батареї.

У чому Intel Core i9 13950HX перевершує M2 Max?

Intel значно швидший у багатоядерних бенчмарках (Cinebench, Passmark), компіляції коду та трасуванні променів, що робить його кращим для рендерингу та наукових розрахунків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності, але M2 Max зазвичай споживає менше енергії в реальних завданнях завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність.

Як вибрати між цими процесорами?

Обирайте Intel Core i9 13950HX, якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність та сумісність з Windows. M2 Max — для роботи в macOS з акцентом на медіа, автономність та компактність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.