Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13950HX vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13950HX та Apple M4 Max (16-Core) — це два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший вийшов у січні 2023 року, другий — у жовтні 2024-го. Обидва чипи пропонують високу продуктивність, але суттєво відрізняються за енергоефективністю, однопотоковою та багатопотоковою швидкістю, а також за інтегрованою графікою. Розгляньмо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) випереджає Intel Core i9 13950HX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3986 проти 2907) та енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але M4 досягає цього при значно меншому енергоспоживанні). Він також швидший у більшості реальних завдань: стиснення файлів, компіляція, обробка фото. Однак i9 13950HX демонструє вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (28681 проти 27399) та Passmark (43506 проти відсутнього показника у M4). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сумісному з x86 ПЗ та іграх — обирайте Intel. Для енергоефективності, роботи з відео та ARM-оптимізованих додатків — Apple M4 Max.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3986 проти 2907 у i9 13950HX, що дає перевагу в швидкодії більшості додатків.
  • Intel Core i9 13950HX лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (28681 проти 27399), але M4 Max виграє в Geekbench 6 багатоядерному (26190 проти 16049), що свідчить про різну оптимізацію тестів.
  • M4 Max набагато енергоефективніший: при однаковому рейтингу 100 він споживає менше енергії, що подовжує автономність ноутбука.
  • У реальних завданнях Apple M4 Max швидший: стиснення файлів (2680 MB/s проти 1210), компіляція Clang (219.7 проти 166.8 Klines/s), обробка фото (236.2 проти 115.9 images/s).
  • Intel i9 13950HX має вищий результат у Passmark багатоядерному (43506), що свідчить про його потенціал у важких багатопотокових робочих навантаженнях, сумісних з x86.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2076 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 28681 27399

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 166.8 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 355 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 444.2 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 264.5 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 57 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 115.9 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 35.7 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2907 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 16049 26190

PassMark

Integer math 154 GOps/sec Немає даних
Floating point math 110.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 215M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 59.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 32.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 535.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 2772 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 31.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4013 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 43506 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i9-13950HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 2.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 16
Кількість потоків 32 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 16 320
ROPs 8 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 15 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 546 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13950HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13950HX чи Apple M4 Max?

Intel Core i9 13950HX краще підходить для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовано під архітектуру x86 та Windows. Apple M4 Max має потужну інтегровану графіку, але кількість нативних ігор для macOS обмежена.

Чи варто обирати Apple M4 Max через енергоефективність?

Так, M4 Max значно енергоефективніший за i9 13950HX, що забезпечує довшу автономність ноутбука. Це важливо для мобільної роботи, особливо якщо ви часто працюєте без підзарядки.

Який процесор швидше в рендерингу та відеомонтажі?

Apple M4 Max зазвичай швидший завдяки оптимізації ARM-архітектури в програмах на кшталт Final Cut Pro. Intel i9 13950HX може бути конкурентним у Windows-додатках, але в бенчмарках M4 часто випереджає.

Чи підтримують обидва процесори DDR5?

Intel Core i9 13950HX підтримує DDR5-5600, тоді як Apple M4 Max використовує уніфіковану пам'ять LPDDR5X, що забезпечує вищу пропускну здатність та меншу затримку.

Який процесор краще для роботи з великими обсягами даних?

Apple M4 Max має вищу пропускну здатність пам'яті та швидше працює зі стисненням файлів (2680 MB/s проти 1210). Він краще підходить для обробки великих масивів даних, особливо в оптимізованому ПЗ.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.