Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 13980HX vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 13980HX та AMD Ryzen 9 5950X — два потужних процесори, орієнтовані на різні сегменти. Перший — мобільний флагман 13-го покоління Intel, випущений у 2023 році, другий — десктопний 16-ядерник AMD на архітектурі Zen 3, що побачив світ у 2020. Хоча обидва змагаються за звання топових рішень, вони суттєво відрізняються за призначенням, продуктивністю в тестах та енергоспоживанням. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i9 13980HX випереджає AMD Ryzen 9 5950X за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність (Cinebench R23: 2193 проти 1614), багатопотокова (31174 проти 26017) та швидкість обробки даних (стиснення файлів 1400 MB/s проти 1120). Він також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Однак Ryzen 9 5950X залишається конкурентоспроможним у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам, а його десктопний формат дозволяє легше інтегруватися в стаціонарні ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте Intel, для стаціонарного ПК з акцентом на багатопотоковість — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 13980HX значно випереджає AMD Ryzen 9 5950X (Cinebench R23: 2193 проти 1614, Geekbench 6: 2760 проти 2276), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel також лідирує (Cinebench R23: 31174 проти 26017, Geekbench 6: 17336 проти 12728), хоча AMD має 16 ядер, що робить його гідним конкурентом у рендерингу.
  • Швидкість обробки даних: Intel швидше стискає файли (1400 MB/s проти 1120), компілює код (161.1 Klines/s проти 147.1) та обробляє веб-сторінки (432.8 pages/s проти 224.5).
  • Графіка та енергоефективність: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (60 проти 57) та однакову енергоефективність (100), що важливо для мобільних пристроїв.
  • Форм-фактор: Intel — мобільний процесор для ноутбуків, AMD — десктопний для стаціонарних ПК, що визначає їхнє цільове використання та можливості охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2193 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 31174 26017

GeekBench v6

File compression 1400 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 161.1 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 432.8 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 469.4 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 277 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 53.3 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 136.1 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 36.2 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2760 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 17336 12728

PassMark

Integer math 168.9 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 120.5 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 67.2M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 36.1 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 599.9 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 2604 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 34.6B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4293 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 47188 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-13980HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 16
Кількість потоків 32 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1650 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 13980HX Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 13980HX чи AMD Ryzen 9 5950X?

Intel Core i9 13980HX має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 4293 проти 3468), що робить його кращим вибором для ігор, особливо в мобільному сегменті.

Чи варто обирати AMD Ryzen 9 5950X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5950X з 16 ядрами добре справляється з багатопотоковими завданнями, але Intel 13980HX показує вищі результати в тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 31174 проти 26017), тому він продуктивніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel 13980HX оптимізований для мобільних пристроїв, тоді як AMD 5950X потребує потужнішого охолодження в десктопі.

Чи підходить Intel Core i9 13980HX для робочих станцій?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 17336) та швидкості компіляції (161.1 Klines/s) він чудово підходить для професійних завдань у ноутбуках.

Який процесор краще обрати для збірки стаціонарного ПК?

AMD Ryzen 9 5950X — десктопний процесор, тому він природно інтегрується в ПК. Intel 13980HX призначений для ноутбуків, тому для стаціонару краще розглянути десктопні моделі Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.