Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900 та Apple M2 Pro — це два потужні процесори, що належать до різних архітектурних світів. Перший створений для настільних ПК і робить ставку на високу багатопотокову продуктивність, тоді як другий — флагманський чип Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro, який вражає енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900 значно випереджає Apple M2 Pro у більшості синтетичних тестів, особливо в багатоядерних навантаженнях: Cinebench R23 (36010 проти 13876) та Geekbench 6 (19812 проти 14489). Однак M2 Pro демонструє вищу швидкість у стисненні файлів (1630 MB/s) і має однаковий з i9 показник енергоефективності (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте i9-14900. Для мобільної роботи з акцентом на автономність і помірне нагрівання кращим вибором стане M2 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 14900 майже в 2.6 рази швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 36010 проти 13876 балів у M2 Pro.
  • Одноядерна швидкість: i9 14900 також лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) — 2956 проти 2666, але розрив менший (близько 11%).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий максимальний бал (100), що свідчить про високий рівень оптимізації, хоча M2 Pro традиційно споживає менше енергії в ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: у тесті Ray Tracing Intel i9 14900 набирає 48.3 Mpixels/sec, що майже втричі більше за 17 Mpixels/sec у M2 Pro.
  • Швидкість стиснення файлів: Apple M2 Pro випереджає Intel — 1630 MB/s проти 1450 MB/s, що може бути важливим для архіваторів та роботи з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2246 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 36010 13876

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 204.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 450.4 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 536 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 298.6 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 79.3 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 143.3 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 48.3 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2956 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 19812 14489

PassMark

Integer math 186.7 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 128.1 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 66.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 36.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 609.5 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 2562 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 33.9B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4517 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 48099 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i9-14900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,8 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 14900 чи Apple M2 Pro?

Intel Core i9 14900 значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 4517 проти 4106) та кращій інтегрованій графіці. Крім того, більшість ігор оптимізовано під архітектуру x86, тому i9 є кращим вибором.

Чи варто вибрати Apple M2 Pro замість Intel Core i9 14900 для роботи з відео?

Для мобільного відеомонтажу M2 Pro може бути зручнішим через енергоефективність і тривалу автономність MacBook Pro. Однак у синтетичних тестах, як-от Photo processing (143.3 проти 126.3 зображень/сек), i9 14900 випереджає, тому для стаціонарної робочої станції краще обрати Intel.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал (100) за енергоефективність у нашому рейтингу. Проте Apple M2 Pro, створений за 5-нм техпроцесом, споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як i9 14900 потребує потужнішого охолодження.

Чи підходить Intel Core i9 14900 для професійної роботи з 3D-моделюванням?

Так, i9 14900 демонструє високу продуктивність у багатопотокових завданнях: Clang compilation (204.6 Klines/sec) та Ray tracing (48.3 Mpixels/sec). Це робить його чудовим вибором для рендерингу та компіляції в професійному середовищі.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Intel Core i9 14900 значно швидший: 204.6 Klines/sec проти 125.3 Klines/sec у M2 Pro. Для розробників, які працюють з великими проектами, i9 буде продуктивнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.