Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900F vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900F та Apple M1 — це процесори з абсолютно різною архітектурою та призначенням. Перший — флагманський десктопний CPU для потужних ПК, другий — енергоефективний чип для ноутбуків Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від кількості ядер і частот до реальних результатів у бенчмарках та енергоспоживання. Дізнайтеся, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900F значно випереджає Apple M1 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 36660 проти 7800) та однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 3281 проти 2383). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції та обробці фото. Однак Apple M1 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим параметром у нашому рейтингу) та інтегрованій графіці. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Intel. Для мобільного пристрою з низьким енергоспоживанням — Apple M1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 14900F майже в 5 разів швидший за Apple M1 у Cinebench R23 (36660 проти 7800 балів) та Passmark (47042 проти 14155).
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає Apple M1 на ~37% у Geekbench 6 (3281 проти 2383) та на ~21% у Passmark (4468 проти 3688).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт TDP) порівняно з Intel (до 219 Вт).
  • Інтегрована графіка: Apple M1 має потужнішу інтегровану графіку (29 балів проти 61 у Intel), що робить його кращим для легких ігор та відео без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Intel значно швидший у компіляції коду (220.2 Klines/sec проти 71.3), рендерингу (46.5 Mpixels/sec проти 9.28) та обробці фото (134.9 images/sec проти 79.9).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2240 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 36660 7800

GeekBench v6

File compression 1670 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 220.2 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 436 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 545.8 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 307.6 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 61.7 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 134.9 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 46.5 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3281 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 19856 8765

PassMark

Integer math 183.1 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 122.2 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 205M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 63.1M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 35.1 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 577.5 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 2887 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 31.8B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4468 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 47042 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i9-14900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,8 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 14900F чи Apple M1?

Intel Core i9 14900F значно потужніший у багатопотокових та однопотокових завданнях, що важливо для ігор. Однак він потребує дискретної відеокарти, тоді як Apple M1 має інтегровану графіку, але не призначений для сучасних AAA-ігор.

Чи можна порівнювати десктопний Intel Core i9 14900F з мобільним Apple M1?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори використовуються в різних сценаріях. Intel — для максимальної продуктивності в ПК, Apple M1 — для енергоефективності в ноутбуках. Вибір залежить від ваших потреб.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 14900F чи Apple M1?

Apple M1 значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та низькому TDP (близько 15 Вт). Intel Core i9 14900F споживає до 219 Вт, що робить його менш придатним для мобільних пристроїв.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i9 14900F значно швидший у багатоядерних завданнях, таких як рендеринг та відеомонтаж. Наприклад, у Cinebench R23 багатоядерний результат Intel у 4.7 рази вищий, ніж у Apple M1.

Чи варто купувати Intel Core i9 14900F у 2024 році?

Так, Intel Core i9 14900F — один із найпотужніших десктопних процесорів для ігор, рендерингу та роботи з важкими додатками. Він виправдовує себе, якщо вам потрібна максимальна продуктивність без обмежень енергоспоживання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.