Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900F vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900F і Apple M2 Pro — два потужні процесори, які представляють різні архітектури та екосистеми. Перший орієнтований на настільні ПК з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — на професійні ноутбуки Mac з акцентом на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900F значно випереджає Apple M2 Pro у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 36660 проти 13876, а Passmark (багатоядерний) — 47042 проти 26571. Він також швидший у компіляції коду та рендерингу. Однак M2 Pro пропонує кращу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв Mac. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9 14900F. Для роботи в екосистемі Apple з акцентом на автономність — M2 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 14900F має майже в 2.5 рази вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 36660 проти 13876 у M2 Pro.
  • Однопотокова продуктивність: i9 14900F також швидший: Geekbench 6 (одноядерний) — 3281 проти 2666 у M2 Pro.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100.0, але M2 Pro традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro має потужнішу інтегровану графіку (39.0 проти 61.0 у i9 14900F), що важливо для відеомонтажу та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Трасування променів: Intel i9 14900F значно швидший у трасуванні променів — 46.5 Mpixels/sec проти 17 Mpixels/sec у M2 Pro.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2240 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 36660 13876

GeekBench v6

File compression 1670 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 220.2 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 436 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 545.8 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 307.6 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 61.7 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 134.9 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 46.5 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3281 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 19856 14489

PassMark

Integer math 183.1 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 122.2 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 205M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 63.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 35.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 577.5 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 2887 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 31.8B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4468 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 47042 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i9-14900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,8 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2432
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 6,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 14900F чи Apple M2 Pro?

Intel Core i9 14900F кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. M2 Pro обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M2 Pro для відеомонтажу?

Так, M2Pro добре підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та потужній інтегрованій графіці. Однак i9 14900F з дискретною відеокартою може бути швидшим у рендерингу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100.0, але Apple M2 Pro споживає менше енергії в реальних умовах завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 14900F та Apple M2 Pro безпосередньо?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM), бенчмарки дозволяють оцінити продуктивність. i9 14900F швидший у багатопотокових завданнях, M2 Pro — енергоефективніший.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i9 14900F значно швидший: Clang compilation — 220.2 Klines/sec проти 125.3 Klines/sec у M2 Pro. Він краще підходить для розробки ПЗ.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.