Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900F vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами два потужні процесори з різних архітектурних світів: Intel Core i9 14900F, створений для високопродуктивних ПК, та Apple M4 Pro (12-Core) — флагманський чіп для Mac. Обидва претендують на звання найкращих у своїх нішах, але мають кардинально різні підходи до обчислень. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності: однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність, інтегровану графіку та реальні бенчмарки, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900F демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 36660 проти 19691), що робить його ідеальним для важких обчислювальних завдань, рендерингу та компіляції. Водночас Apple M4 Pro (12-Core) виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6 одноядерний: 3846 проти 3281) та енергоефективності, що критично для мобільних пристроїв. Якщо ваш пріоритет — максимальна обчислювальна потужність у стаціонарному ПК, обирайте i9 14900F. Для роботи в екосистемі Apple з акцентом на автономність та компактність — M4 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 14900F майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (36660 проти 19691), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro (12-Core) випереджає в Geekbench 6 (3846 проти 3281), що забезпечує кращу швидкодію в більшості повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Pro досягає цього за рахунок архітектури ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має дещо вищий бал (63 проти 61), але i9 14900F покладається на дискретну відеокарту, що дає більше гнучкості для ігор.
  • Швидкість обробки даних: M4 Pro швидше стискає файли (2080 MB/sec проти 1670) та обробляє текст (367.4 pages/sec проти 307.6), тоді як i9 14900F лідирує в трасуванні променів (46.5 Mpixels/sec проти 25.5).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2240 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 36660 19691

GeekBench v6

File compression 1670 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 220.2 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 436 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 545.8 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 307.6 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 61.7 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 134.9 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 46.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3281 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 19856 20093

PassMark

Integer math 183.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 122.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 205M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 63.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 35.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 577.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 2887 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 31.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4468 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 47042 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i9-14900F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.0 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,8 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 26 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 14900F чи Apple M4 Pro?

Intel Core i9 14900F кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. M4 Pro має інтегровану графіку, що обмежує його ігровий потенціал.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для роботи з відео?

Так, M4 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, але для складного рендерингу i9 14900F буде швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але M4 Pro споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 14900F та Apple M4 Pro для компіляції коду?

Так, i9 14900F швидше компілює код (220.2 Klines/sec проти 162.6), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Який процесор обрати для звичайної офісної роботи?

Для офісних завдань достатньо обох, але M4 Pro забезпечує кращу швидкодію в однопотокових сценаріях та енергоефективність, що важливо для мобільності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.