Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900HX vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900HX та Apple M1 Pro — це два потужних процесори, розраховані на різні платформи та сценарії використання. Перший належить до лінійки Intel 14-го покоління для ноутбуків на Windows, другий — флагманський ARM-чип Apple для MacBook Pro. Порівняння допоможе визначити, який з них краще впорається з іграми, рендерингом, компіляцією коду та щоденними завданнями, враховуючи архітектурні відмінності.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900HX значно випереджає Apple M1 Pro за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 31893 проти 12108) та однопотоковою (2181 проти 1529). Він також демонструє вищі результати в Geekbench 6, Passmark та більшості синтетичних тестів. Однак Apple M1 Pro вирізняється кращою енергоефективністю (обидва мають 100 балів у цьому показнику) та інтегрованою графікою, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, якщо автономність і стабільність — M1 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 14900HX майже в 2.6 рази швидший у Cinebench R23 багатоядерному (31893 проти 12108), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Intel випереджає M1 Pro в одноядерному Cinebench R23 на 43% (2181 проти 1529), що покращує відгук у повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Pro (2021) споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що дає довший час роботи MacBook.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має потужнішу вбудовану графіку (34 бали проти 59 у Intel), хоча Intel поступається в цьому аспекті, але може покладатися на дискретні GPU.
  • Синтетичні тести: Intel домінує в Geekbench 6 (3029/18430 проти 2328/10305) та Passmark (4301/45717 проти 3804/21864), що підтверджує його перевагу в обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2181 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 31893 12108

GeekBench v6

File compression 1420 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 173.5 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 463.6 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 508.4 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 287.7 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 54.6 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 154.7 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 39.9 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3029 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 18430 10305

PassMark

Integer math 163.9 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 116.6 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 202M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 62.7M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 34.2 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 565.7 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2780 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 32.7B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4301 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 45717 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i9-14900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,8 ГГц Немає даних
Ядер 16 2
Потоковий 16 2
Частота 1.6 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 10
Кількість потоків 32 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 45 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 14900HX чи Apple M1 Pro?

Intel Core i9 14900HX краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 4301 проти 3804) і сумісності з Windows. M1 Pro має обмежену бібліотеку ігор через ARM-архітектуру.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro замість Intel i9 14900HX для відеомонтажу?

Для відеомонтажу M1 Pro може бути кращим завдяки енергоефективності та оптимізації в Final Cut Pro. Однак Intel i9 14900HX швидше обробляє багатопотокові завдання (Cinebench R23 багатоядерний 31893), що важливо для Adobe Premiere.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M1 Pro споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи MacBook Pro.

Який процесор швидший у компіляції коду?

Intel Core i9 14900HX значно швидший у Clang compilation (173.5 Klines/sec проти 82.4), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи є сенс купувати ноутбук з Intel i9 14900HX у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, рендерингу або компіляції. Intel i9 14900HX випереджає M1 Pro за всіма бенчмарками, але враховуйте вище енергоспоживання та потребу в охолодженні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.