Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900HX vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900HX та Apple M4 Pro (14-Core) — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для продуктивних ноутбуків на Windows, другий — для MacBook Pro. Обидва демонструють високі результати в тестах, але мають суттєві відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, енергоефективності та інтегрованій графіці. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) випереджає Intel Core i9 14900HX за однопотоковою продуктивністю (96 проти 82 балів) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для завдань, де важлива швидкість на одне ядро та автономність. Однак Intel i9 14900HX має кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (31893 проти 23433 балів) та вищий результат у Passmark CPU (багатоядерний). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у багатопотокових задачах, обирайте Intel. Для роботи з відео, фото та веб-серфінгу краще підійде M4 Pro.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (14-Core) має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 3875 проти 3029), що дає перевагу в повсякденних задачах та іграх, чутливих до частоти одного ядра.
  • Intel Core i9 14900HX значно потужніший у багатопотокових тестах Cinebench R23 (31893 проти 23433), що робить його кращим для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсоємних завдань.
  • M4 Pro демонструє вищу швидкість стиснення файлів (2260 MB/sec проти 1420 MB/sec) та обробки PDF (599.5 Mpixels/sec проти 508.4 Mpixels/sec), що важливо для роботи з документами.
  • Intel i9 14900HX має кращу інтегровану графіку в тесті Ray tracing (39.9 Mpixels/sec проти 30.2 Mpixels/sec), що може бути корисним для легкого 3D-моделювання без дискретної відеокарти.
  • Apple M4 Pro (14-Core) вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel i9 14900HX — у січні 2024, тому M4 Pro має свіжішу архітектуру та оптимізацію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2181 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 31893 23433

GeekBench v6

File compression 1420 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 173.5 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 463.6 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 508.4 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 287.7 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 54.6 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 154.7 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 39.9 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3029 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 18430 22271

PassMark

Integer math 163.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 116.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 202M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 62.7M Strings/sec Немає даних
Data encryption 34.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 565.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 2780 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 32.7B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4301 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 45717 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i9-14900HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,8 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 1.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 14
Кількість потоків 32 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2560
TMUs 16 160
ROPs 8 80
Обчислювальні блоки 32 320
TGP 45 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 14900HX чи Apple M4 Pro (14-Core)?

Для ігор Intel Core i9 14900HX зазвичай кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. Однак M4 Pro має вищу однопотокову швидкість, що може дати перевагу в іграх, оптимізованих під macOS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro (14-Core) зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Чи варто вибирати Intel Core i9 14900HX для роботи з відео?

Так, Intel Core i9 14900HX добре підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 31893). Однак Apple M4 Pro швидше обробляє фото (208.4 images/sec проти 154.7) та має кращу інтегровану графіку для прискорення рендерингу.

Який процесор швидше стискає файли?

Apple M4 Pro (14-Core) значно швидше стискає файли (2260 MB/sec проти 1420 MB/sec), що робить його кращим вибором для роботи з архівами та великими документами.

Який процесор новіший і чи варто чекати наступне покоління?

Apple M4 Pro (14-Core) вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel Core i9 14900HX — у січні 2024. M4 Pro свіжіший, але обидва залишаються актуальними. Якщо ви не поспішаєте, можна дочекатися наступних поколінь, але поточні моделі вже забезпечують високу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.