Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900K vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900K і Apple M2 Pro — два потужні процесори, створені для різних екосистем. Перший — флагманський десктопний CPU від Intel з гібридною архітектурою, орієнтований на максимальну продуктивність у важких завданнях та іграх. Другий — фірмовий чип Apple для професійних MacBook і Mac mini, який поєднує високу енергоефективність із вбудованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900K значно випереджає Apple M2 Pro за багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23: 40400 проти 13876) та однопотоковою (2293 проти 1589). Він краще підходить для ігор, рендерингу та інших ресурсомістких завдань на ПК. Однак Apple M2 Pro виграє завдяки інтеграції з macOS, тихій роботі без активного охолодження та значно нижчому енергоспоживанню. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність без компромісів — обирайте i9-14900K. Якщо важливі автономність, компактність і стабільна робота в екосистемі Apple — M2 Pro стане кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 14900K майже втричі потужніший за Apple M2 Pro в Cinebench R23 (40400 проти 13876 балів) і на 85% швидший у Geekbench 6 (22629 проти 14489).
  • Однопотокова швидкість: i9-14900K лідирує з результатом 3171 у Geekbench 6 проти 2666 у M2 Pro, що дає перевагу в іграх і програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M2 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 Pro має потужнішу вбудовану графіку (рейтинг 39 проти 76 у i9), що дозволяє виконувати легке редагування відео без дискретної відеокарти.
  • Сфери застосування: i9-14900K — вибір для стаціонарних ПК, ігор і професійного рендерингу, тоді як M2 Pro оптимізований для роботи в MacBook Pro, Mac mini та інших пристроях Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2293 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 40400 13876

GeekBench v6

File compression 1940 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 194.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 589.2 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 638.4 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 318.7 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 71.7 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 191.6 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3171 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 22629 14489

PassMark

Integer math 215 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 156.3 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 239M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 88.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 48.2 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 818.9 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 3267 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 46.6B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4740 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 60209 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i9-14900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 6 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 2,4 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 14900K чи Apple M2 Pro?

Intel Core i9 14900K значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows, де доступна більшість ігрових проєктів. M2 Pro обмежений екосистемою macOS.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 14900K і Apple M2 Pro за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні архітектури та призначення: i9-14900K — десктопний CPU для максимальної потужності, M2 Pro — енергоефективний чип для ноутбуків Apple. У багатоядерних тестах i9 лідирує.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 14900K чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та меншому тепловиділенню. Він споживає набагато менше енергії, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Для яких завдань краще обрати Intel Core i9 14900K?

Intel Core i9 14900K ідеально підходить для ігор, 3D-рендерингу, відеомонтажу, наукових розрахунків і будь-яких ресурсомістких завдань, де потрібна максимальна багатоядерна потужність.

Чи варто купувати Apple M2 Pro замість Intel Core i9 14900K для роботи з відео?

Для роботи з відео в macOS (Final Cut Pro) M2 Pro може бути ефективнішим завдяки оптимізації, але i9-14900K забезпечує вищу сиру продуктивність у Windows-додатках, як-от Adobe Premiere.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.