Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900K vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900K та Apple M4 (8-Core) — це два принципово різних підходи до обчислювальної потужності. Перший — флагманський десктопний процесор Intel для максимальної продуктивності, другий — енергоефективний чип Apple для ноутбуків на ARM-архітектурі. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900K значно випереджає Apple M4 (8-Core) у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 40400 проти 11228, а Geekbench 6 багатоядерний — 22629 проти 13670. Однак Apple M4 демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3671 проти 3171) та кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте i9-14900K. Для мобільності та автономності — Apple M4.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9-14900K майже в 3,6 рази швидший у Cinebench R23 багатоядерному (40400 проти 11228) та в 1,65 рази у Geekbench 6 багатоядерному (22629 проти 13670).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 випереджає i9-14900K у Geekbench 6 одноядерному (3671 проти 3171), але поступається в Cinebench R23 одноядерному (2091 проти 2293).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим показником, але Apple M4 споживає значно менше енергії (близько 10-15 Вт) порівняно з i9-14900K (125-253 Вт).
  • Інтегрована графіка: i9-14900K має кращу інтегровану графіку (76 балів проти 63), що важливо для ігор без дискретної відеокарти.
  • Тип використання: i9-14900K — десктопний процесор для ПК, Apple M4 — для ноутбуків Apple, що визначає їхню сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2293 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 40400 11228

GeekBench v6

File compression 1940 MB/sec Немає даних
Clang compilation 194.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 589.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 638.4 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 318.7 pages/sec Немає даних
Background blur 71.7 images/sec Немає даних
Photo processing 191.6 images/sec Немає даних
Ray tracing 41.7 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 3171 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 22629 13670

PassMark

Integer math 215 GOps/sec Немає даних
Floating point math 156.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 239M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 88.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 48.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 818.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 3267 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 46.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4740 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 60209 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i9-14900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 6 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 2,4 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 14900K чи Apple M4 (8-Core)?

Intel Core i9 14900K краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Однак Apple M4 (8-Core) може бути достатнім для казуальних ігор на Mac.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 14900K та Apple M4 (8-Core) за продуктивністю?

Так, але вони призначені для різних платформ: i9-14900K — для ПК, M4 — для Mac. У багатопотокових завданнях i9 значно потужніший, але M4 виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 14900K чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, споживаючи всього 10-15 Вт. Intel Core i9 14900K потребує 125-253 Вт, що робить M4 кращим вибором для ноутбуків.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

У Geekbench 6 одноядерному Apple M4 (8-Core) випереджає i9-14900K (3671 проти 3171), але в Cinebench R23 одноядерному i9-14900K швидший (2293 проти 2091). Загалом вони близькі.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i9 14900K?

Intel Core i9 14900K ідеальний для ресурсомістких завдань: відеомонтаж, 3D-рендеринг, наукові розрахунки та ігри. Його багатопотокова продуктивність у 3-4 рази вища, ніж у Apple M4.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.