Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900KF vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900KF та Apple M1 Max — два потужні процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для настільних ПК з акцентом на максимальну багатопотокову продуктивність, другий — для ноутбуків Mac, де критична енергоефективність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900KF значно випереджає Apple M1 Max у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 40616 проти 12411) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3220 проти 2431). Він краще підходить для професійного рендерингу, відеомонтажу та ігор. Натомість Apple M1 Max виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) та інтегрованій графіці (75 проти 35), що робить його ідеальним для мобільних робочих станцій MacBook Pro. Якщо вам потрібна чиста обчислювальна потужність — обирайте i9-14900KF, якщо автономність і компактність — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 14900KF має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (40616 проти 12411) та Passmark (59391 проти 22075).
  • Однопотокова швидкість: i9-14900KF перевершує M1 Max у Geekbench 6 (3220 проти 2431) та Cinebench R23 (2290 проти 1542).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий бал 100, але M1 Max традиційно споживає значно менше енергії в реальних сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 Max має вищий бал (75 проти 35), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: i9-14900KF значно швидший у Clang compilation (200.6 проти 105.1 Klines/sec) та Ray tracing (44.2 проти 14.9 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2290 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 40616 12411

GeekBench v6

File compression 1590 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 200.6 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 491.5 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 554.9 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 315.7 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 74.9 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 151.1 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 44.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3220 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 20374 12673

PassMark

Integer math 212.6 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 154.5 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 234M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 87.4M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 47.4 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 805.4 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 3207 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 45.9B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4705 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 59391 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i9-14900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 6 ГГц Немає даних
Ядер 16 2
Потоковий 16 2
Частота 2,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 10
Кількість потоків 32 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 14900KF значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. M1 Max обмежений екосистемою Apple.

Чи варто купувати Intel Core i9 14900KF у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, кодування або ігор. Він залишається одним із найшвидших настільних процесорів.

Apple M1 Max застарів у порівнянні з Intel?

Ні, M1 Max досі актуальний для ноутбуків Mac завдяки чудовій енергоефективності та інтегрованій графіці. Він ідеальний для мобільної роботи.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel i9-14900KF швидше обробляє багатоядерні завдання, але M1 Max має оптимізовані кодеки та менше нагрівається. Вибір залежить від програмного забезпечення.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, це порівняння показує різницю в архітектурі: i9-14900KF орієнтований на потужність, M1 Max — на баланс продуктивності та енергоспоживання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.