Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900KS vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900KS та Apple M2 — це два принципово різних підходи до побудови процесорів. Перший — флагманський x86-чип від Intel, орієнтований на максимальну обчислювальну потужність у настільних ПК. Другий — ARM-процесор Apple, створений для балансу продуктивності та енергоефективності в ноутбуках Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, результати бенчмарків, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900KS — беззаперечний лідер за сирою багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат 40421 бал проти 8667 у M2. Він також значно швидший у рендерингу, компіляції коду та архівних завданнях. Однак Apple M2 виграє за енергоефективністю (обидва мають 100 балів у цьому скорингу) і пропонує гідну однопотокову швидкість (Geekbench 6 одноядерний: 2589 vs 3442). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте i9-14900KS. Якщо ж пріоритет — автономність і тиша в ультрабуку — M2 буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9-14900KS майже в 4,7 раза швидший за M2 у Cinebench R23 багатоядерному (40421 vs 8667 балів).
  • Однопотокова швидкість: Intel випереджає Apple на 33% у Geekbench 6 одноядерному (3442 vs 2589), що важливо для ігор та легких завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий скоринг 100, але M2 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт) порівняно з i9-14900KS (до 253 Вт).
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має кращий скоринг за інтегровану графіку (78 vs 31), що робить його придатнішим для легкого редагування відео без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: i9-14900KS у 2,8 раза швидший у Clang compilation (228 vs 80,4 Klines/sec) і в 4,9 раза — у Ray tracing (51,6 vs 10,5 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2313 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 40421 8667

GeekBench v6

File compression 1870 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 228 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 623.6 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 636.5 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 333.5 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 92.3 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 199.4 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 51.6 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3442 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 24012 10122

PassMark

Integer math 219.6 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 157.8 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 264M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 93.1M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 50 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 827.6 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 3853 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 46.4B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4869 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 62446 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 15 березня 2024 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i9-14900KS Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 6,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 2,4 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 150 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900KS Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 14900KS чи Apple M2?

Intel Core i9 14900KS значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор. Apple M2 підтримує лише ігри, оптимізовані під macOS, і поступається за частотою кадрів.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 14900KS та Apple M2 за енергоспоживанням?

Так, але з урахуванням різних платформ. M2 споживає близько 15 Вт, тоді як i9-14900KS може досягати 253 Вт. Для ноутбуків M2 забезпечує набагато довшу автономність, але в десктопі Intel це не є критичним.

Який процесор швидше справляється з відеомонтажем: Intel i9-14900KS чи Apple M2?

Intel i9-14900KS швидший у рендерингу завдяки великій кількості ядер (40421 бал у Cinebench R23 багатоядерному). Однак M2 оптимізований під Final Cut Pro і може бути ефективнішим у деяких завданнях завдяки інтегрованій графіці.

Чи варто купувати Intel Core i9 14900KS у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції або наукових розрахунків. Однак враховуйте високе енергоспоживання та потребу в потужному охолодженні.

Який процесор краще для повсякденних завдань: Intel i9-14900KS чи Apple M2?

Для повсякденних завдань (браузинг, офіс, відео) Apple M2 більш ніж достатній і забезпечує кращу автономність у ноутбуках. Intel i9-14900KS — це надлишкова потужність для звичайного користувача.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.