Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 14900KS vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 14900KS та Apple M3 — два принципово різних підходи до обчислювальної потужності. Перший — флагманський десктопний процесор Intel 14-го покоління з рекордною багатоядерною продуктивністю, другий — енергоефективний чип Apple для ноутбуків MacBook. У цьому порівнянні ми розглянемо результати бенчмарків, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900KS — беззаперечний лідер за багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 40421 проти 10454), що робить його ідеальним для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсомістких завдань. Apple M3, своєю чергою, пропонує набагато кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому показнику, але M3 споживає значно менше) і гідну однопотокову продуктивність, що підходить для повсякденних завдань та роботи в екосистемі Apple. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i9-14900KS. Якщо пріоритет — автономність та мобільність — M3.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i9-14900KS майже в 4 рази швидший за M3 у Cinebench R23 (40421 vs 10454) та Geekbench 6 (24012 vs 11815).
  • Однопотокова продуктивність: i9-14900KS випереджає M3 у Cinebench R23 (2313 vs 1904) та Geekbench 6 (3442 vs 3009), але різниця менш значна.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, проте M3 споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: i9-14900KS має кращий показник (78 vs 38), що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Сфера застосування: i9-14900KS — для стаціонарних ПК з максимальною продуктивністю, M3 — для тонких та легких ноутбуків MacBook з тривалою автономністю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2313 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 40421 10454

GeekBench v6

File compression 1870 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 228 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 623.6 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 636.5 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 333.5 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 92.3 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 199.4 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 51.6 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3442 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 24012 11815

PassMark

Integer math 219.6 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 157.8 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 264M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 93.1M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 50 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 827.6 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 3853 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 46.4B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4869 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 62446 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 15 березня 2024 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M3
Номер моделі i9-14900KS Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 6,2 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 2,4 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 32 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 150 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M3 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1650 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 1280
TMUs 16 80
ROPs 8 40
Обчислювальні блоки 32 160
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 14900KS Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 14900KS забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний 4869 vs 4753) і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Apple M3 для роботи з відео?

Так, M3 добре справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro, але за багатоядерною продуктивністю він значно поступається i9-14900KS, тому для складних проектів краще підійде Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Apple M3 споживає набагато менше енергії (близько 15 Вт проти 150+ Вт у i9-14900KS), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Пряме порівняння ціни ускладнене, оскільки i9-14900KS продається окремо для ПК, а M3 вбудований у MacBook. Вартість системи з i9 буде вищою через дорогі комплектуючі.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Intel Core i9 14900KS значно швидший у компіляції (Clang compilation 228 vs 94.7 Klines/sec), тому для важких завдань розробки він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.