Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 8950HK vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 8950HK та AMD Ryzen 9 7950X — це процесори різних поколінь і цільових сегментів. Перший вийшов у 2018 році як мобільне рішення для потужних ноутбуків, другий — десктопний флагман 2022 року на архітектурі Zen 4. Порівняння показує, наскільки суттєво зросла продуктивність, особливо в багатопотокових завданнях, але також важливо враховувати енергоспоживання та сферу застосування.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X — беззаперечний лідер за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 5 разів вищий (36742 проти 6961), а одноядерний — майже вдвічі (2009 проти 1196). У Geekbench 6 перевага також значна — 3068 проти 1432 в одноядерному та 21401 проти 5492 у багатоядерному тестах. Однак Intel Core i9 8950HK має вищу енергоефективність (100 балів проти 100, але з урахуванням мобільного формфактора) і може бути цікавим для ноутбуків, де важливий баланс продуктивності та тепловиділення. Для стаціонарного ПК з максимальною потужністю вибір очевидний — Ryzen 9 7950X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X набирає 36742 бали в Cinebench R23, тоді як i9-8950HK — лише 6961, що робить AMD у 5,3 раза швидшим у ресурсомістких завданнях.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen 9 7950X (3068) на 114% вищий, ніж у i9-8950HK (1432), що дає перевагу в іграх і повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X має оцінку 78 балів проти 20 у i9-8950HK, що забезпечує кращу роботу з відео без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але i9-8950HK споживає менше енергії (45 Вт TDP проти 170 Вт), що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Рік випуску та архітектура: i9-8950HK (2018, Coffee Lake) значно старший за Ryzen 9 7950X (2022, Zen 4), що пояснює величезний розрив у продуктивності на користь AMD.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1196 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 6961 36742

GeekBench v6

File compression 380.2 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 41.9 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 122.9 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 175.9 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 141.2 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 28.8 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 48.4 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 9 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1432 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 5492 21401

PassMark

Integer math 37.3 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 22.4 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 18.9M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 3.8 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 144.8 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 722 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2429 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 10451 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 квітня 2018 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-8950HK Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2.9 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Множник 37x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 170 Вт
Сокет BGA-1440 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 8950HK Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 8950HK чи AMD Ryzen 9 7950X?

AMD Ryzen 9 7950X значно потужніший в одноядерних тестах (на 114% вище в Geekbench 6), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Intel Core i9 8950HK підійде для ігор на ноутбуці, але поступається за продуктивністю.

Чи варто купувати Intel Core i9 8950HK у 2024 році?

Це залежить від потреб. Для офісних завдань, вебсерфінгу та нетребувальних ігор він ще актуальний, але для рендерингу, монтажу відео чи сучасних ігор краще обрати новіший процесор, наприклад Ryzen 9 7950X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Core i9 8950HK споживає всього 45 Вт, тоді як AMD Ryzen 9 7950X — 170 Вт. Для ноутбуків i9 кращий, для десктопа Ryzen виправдовує витрати енергії продуктивністю.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7950X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, це один із найкращих процесорів для таких завдань. Його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 (36742 бали) майже в 5 разів вища, ніж у i9-8950HK, що різко скорочує час рендерингу.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7950X має значно кращу інтегровану графіку (78 балів проти 20), що дозволяє комфортно працювати з відео 4K та легкими іграми без дискретної відеокарти. У i9-8950HK графіка слабша.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.