Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 8950HK vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 8950HK (2018) та AMD Ryzen Z1 (2023) — це два процесори для потужних ноутбуків, але з різницею у 5 років. Перший був флагманом Intel для геймерів та творців контенту, другий — сучасний чип AMD, створений для портативних ігрових пристроїв. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність та результати в популярних бенчмарках, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 значно випереджає Intel Core i9 8950HK за більшістю показників: у Cinebench R23 (одноядерний) він швидший на 50%, а в багатоядерному — на 42%. У Geekbench 6 різниця ще більша: +60% в одноядерному та +62% у багатоядерному тесті. Ryzen Z1 також демонструє кращу швидкість стиснення файлів (1008.9 MB/s проти 380.2 MB/s) та обробки текстів. Незважаючи на вищий загальний бал (55 проти 44), обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних завданнях, Ryzen Z1 — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має значно вищу однопотокову продуктивність: 1796 балів у Cinebench R23 проти 1196 у Intel Core i9 8950HK.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen Z1 набирає 9890 балів, що на 42% більше, ніж 6961 балів у i9 8950HK.
  • Ryzen Z1 обробляє файли зі швидкістю 1008.9 MB/s, тоді як i9 8950HK — лише 380.2 MB/s, що робить його в 2.6 рази швидшим у цьому завданні.
  • Інтегрована графіка Ryzen Z1 оцінюється в 34 бали проти 20 балів у i9 8950HK, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео.
  • AMD Ryzen Z1 вийшов у 2023 році, тоді як Intel Core i9 8950HK — у 2018, що пояснює технологічний розрив у архітектурі та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1196 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 6961 9890

GeekBench v6

File compression 380.2 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 41.9 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 122.9 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 175.9 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 141.2 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 28.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 48.4 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 9 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1432 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 5492 8874

PassMark

Integer math 37.3 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 22.4 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 18.9M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 3.8 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 144.8 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 722 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2429 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 10451 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 квітня 2018 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-8950HK Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Множник 37x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1440 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 8950HK Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 8950HK чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо на портативних пристроях.

Чи варто купувати Intel Core i9 8950HK у 2025 році?

Intel Core i9 8950HK застарів: його продуктивність значно нижча за сучасні чипи. Якщо знайдете дешевий ноутбук з ним для базових завдань — можна, але для ігор чи роботи краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: i9 8950HK чи Ryzen Z1?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen Z1 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Чи підходить AMD Ryzen Z1 для професійної роботи (монтаж відео, 3D)?

Так, Ryzen Z1 добре справляється з багатопотоковими завданнями завдяки високим балам у Cinebench R23 (9890) та Geekbench 6 (8874). Він підходить для монтажу відео, рендерингу та компіляції коду.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen Z1 має кращу інтегровану графіку (34 бали проти 20 у Intel). Це дозволяє запускати легкі ігри та програвати відео високої чіткості без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.