Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 9880H vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 9880H і AMD Ryzen Z1 Extreme — це два потужні процесори, орієнтовані на різні сегменти: перший створений для продуктивних ноутбуків 2019 року, другий — для сучасних портативних ігрових пристроїв. Незважаючи на різницю у поколіннях, обидва CPU забезпечують високу обчислювальну здатність, але Ryzen Z1 Extreme демонструє значно вищі результати в бенчмарках, особливо в багатопотокових завданнях та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 Extreme випереджає Intel Core i9 9880H за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 57%, багатопотокова — майже вдвічі, а інтегрована графіка на 73% потужніша. Він також новіший і енергоефективніший, що робить його кращим вибором для ігор та сучасних завдань. Однак i9 9880H залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків або роботи зі старим ПЗ, де не потрібна максимальна швидкодія.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 Extreme має значно вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 1689 проти 1140 у Intel Core i9 9880H.
  • У багатопотокових завданнях Ryzen Z1 Extreme майже вдвічі швидший: Cinebench R23 багатоядерний — 13955 проти 8752.
  • Інтегрована графіка Ryzen Z1 Extreme на 73% потужніша (оцінка 38 проти 22), що критично для ігор без дискретної відеокарти.
  • Ryzen Z1 Extreme випущений у 2024 році, тоді як Intel Core i9 9880H — у 2019, що пояснює перевагу в архітектурі та енергоефективності.
  • Загальний рейтинг Ryzen Z1 Extreme (58 балів) значно вищий за i9 9880H (45 балів), що підтверджує його перевагу в сучасних сценаріях використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1140 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 8752 13955

GeekBench v6

File compression 441.7 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 55.2 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 153.3 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 224 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 150.6 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 30.7 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 50.9 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1494 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 6668 11223

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 30.4 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 25.9M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 5.3 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 205.8 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 765 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2488 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 13685 25097

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-9880H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Множник 23x 33x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1440 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 780M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 9880H Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 9880H чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i9 9880H у 2024 році?

Intel Core i9 9880H може бути виправданий лише за дуже низької ціни або для сумісності зі старим ПЗ, оскільки Ryzen Z1 Extreme пропонує набагато вищу продуктивність за ту ж вартість.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 9880H чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen Z1 Extreme використовує сучаснішу архітектуру, що дозволяє досягати вищої продуктивності на ват.

Наскільки AMD Ryzen Z1 Extreme швидший у багатопотокових завданнях?

Ryzen Z1 Extreme майже вдвічі швидший: у Cinebench R23 багатоядерний тест він набирає 13955 балів проти 8752 у Intel Core i9 9880H, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Який процесор краще підходить для роботи з фото та відео?

AMD Ryzen Z1 Extreme краще справляється з фотообробкою (93.4 зображень/с проти 50.9) та рейтрейсингом (20.6 Mpixels/с проти 12.6), тому він вигідніший для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.