Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 9900K vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 9900K та AMD Ryzen 5 2600X — два процесори, що вийшли в 2018 році, але належать до різних цінових категорій. i9 9900K позиціонувався як флагманський 8-ядерний CPU для ентузіастів, тоді як Ryzen 5 2600X — це доступний 6-ядерний чіп для масового сегмента. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 9900K значно випереджає AMD Ryzen 5 2600X за всіма показниками продуктивності: однопотокові та багатопотокові тести, швидкість рендерингу, компіляції коду та обробки зображень. Однак Ryzen 5 2600X пропонує кращу енергоефективність і значно нижчу ціну. Якщо ваш бюджет обмежений або ви не потребуєте максимальної потужності, Ryzen 5 2600X стане розумним вибором. Для важких робочих навантажень та ігор на високих налаштуваннях i9 9900K залишається лідером.

Основні відмінності

  • Кількість ядер та потоків: Intel Core i9 9900K має 8 ядер і 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу i9 у багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: у Cinebench R23 (одноядерний) i9 9900K набирає 1343 бали проти 1094 у Ryzen 5 2600X, що робить його швидшим в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 (багатоядерний) i9 9900K отримує 8151 бал, а Ryzen 5 2600X — 5577 балів, що демонструє значну перевагу Intel у рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 5 2600X споживає менше енергії (TDP 95 Вт проти 95 Вт у i9, хоча реальне споживання i9 вище через вищі частоти).
  • Інтегрована графіка: i9 9900K оснащений вбудованою графікою UHD 630 з оцінкою 28, тоді як Ryzen 5 2600X має слабшу інтегровану графіку (оцінка 21), що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1343 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 12470 7523

GeekBench v6

File compression 545.7 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 175.1 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 275.6 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 159 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 40.4 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 68.6 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1621 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 8151 5577

PassMark

Integer math 66.1 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 41.1 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 36.5M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 6.5 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 284.4 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 936 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 18.9B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2928 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 18262 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 8 жовтня 2018 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Немає даних
Номер моделі i9-9900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 3.6 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 95 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 9900K Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 9900K чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i9 9900K забезпечує вищу однопотокову продуктивність (наприклад, 1621 бал у Geekbench 6 проти 1272 у Ryzen), що дає перевагу в іграх. Ryzen 5 2600X також добре справляється, але поступається в AAA-проєктах на високих налаштуваннях.

Чи варто купувати Intel Core i9 9900K у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за хорошою ціною. Він досі забезпечує високу продуктивність у робочих завданнях та іграх, хоча новіші моделі пропонують кращу енергоефективність і підтримку сучасних технологій.

Який процесор енергоефективніший: i9 9900K чи Ryzen 5 2600X?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 5 2600X споживає менше енергії в реальних сценаріях через нижчі частоти. Для бюджетних збірок Ryzen є більш економним вибором.

Чи підходять ці процесори для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Так, але Intel Core i9 9900K значно швидший: у Cinebench R23 (багатоядерний) він набирає 12470 балів проти 7523 у Ryzen 5 2600X. Для професійної роботи i9 буде ефективнішим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 9900K має кращу інтегровану графіку (оцінка 28 проти 21 у Ryzen 5 2600X). Це дозволяє використовувати комп'ютер для базових завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.