Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 9980HK vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 9980HK – це флагманський мобільний процесор 2019 року, створений для потужних ігрових і робочих ноутбуків. Apple M4 Max (14-Core) – сучасний ARM-чіп 2024 року, який встановлюється в MacBook Pro. Порівняння цих двох процесорів показує, наскільки далеко просунулися технології за п'ять років: M4 Max значно випереджає i9-9980HK за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, пропонуючи вищу енергоефективність та інтегровану графіку.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) є однозначним переможцем у цьому порівнянні. Він має майже вдвічі вищий показник однопотокової продуктивності (98 балів проти 43) і більш ніж утричі кращу багатопотокову продуктивність (51 бал проти 16). У бенчмарках Geekbench 6 M4 Max набирає 3996 балів в одноядерному тесті проти 1538 у i9-9980HK, а в багатоядерному – 23275 проти 6944. Хоча i9-9980HK був потужним у свій час, M4 Max пропонує кардинально вищу продуктивність, кращу графіку (32-ядерна GPU) та значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для сучасних завдань.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Apple M4 Max має значно вищі бали в усіх тестах: Geekbench 6 (одноядерний) – 3996 проти 1538, Cinebench R23 (багатоядерний) – 23841 проти 8370.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M4 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю, що свідчить про кращу архітектуру ARM.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужною 32-ядерною GPU (63 бали), тоді як i9-9980HK має слабшу інтегровану графіку (23 бали).
  • Дата виходу: Intel Core i9 9980HK вийшов у квітні 2019 року, а Apple M4 Max – у жовтні 2024 року, що пояснює технологічний розрив.
  • Архітектура: i9-9980HK базується на x86, а M4 Max – на ARMv9, що забезпечує кращу оптимізацію та енергоефективність в екосистемі Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1186 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 8370 23841

GeekBench v6

File compression 513.3 MB/sec Немає даних
Clang compilation 58.3 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 158.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 234.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 139.6 pages/sec Немає даних
Background blur 31.6 images/sec Немає даних
Photo processing 56.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.4 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1538 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 6944 23275

PassMark

Integer math 53.3 GOps/sec Немає даних
Floating point math 31.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 40M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 26.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 5.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 208.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 830 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.2B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2529 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 14112 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i9-9980HK Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2,4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 16 14
Множник 24x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 62 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,48 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 9980HK Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 9980HK чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (32-ядерна GPU) і вищу однопотокову продуктивність, що робить його кращим для ігор, особливо в оптимізованих для Mac та iOS іграх. Однак i9-9980HK може бути кращим для ігор на Windows через ширшу сумісність.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 9980HK на Apple M4 Max?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатопотокових завданнях (відеомонтаж, 3D-рендеринг) та краща енергоефективність. M4 Max пропонує в 2-3 рази вищі результати в бенчмарках.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Apple M4 Max значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23841 проти 8370) та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і експорт відео.

Чи можна порівнювати x86 та ARM процесори напряму?

Так, але варто враховувати, що бенчмарки показують сиру продуктивність, а реальна швидкість залежить від оптимізації програмного забезпечення. M4 Max виграє в тестах, але деякі x86-додатки можуть працювати повільніше через емуляцію.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Apple M4 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.