Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs AMD Ryzen 5 7535HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H та AMD Ryzen 5 7535HS — два популярні мобільні процесори для ноутбуків середнього класу. Перший вийшов у грудні 2023 року на архітектурі Meteor Lake, другий — у січні 2023 року на Zen 3+. Обидва пропонують високу енергоефективність та інтегровану графіку, але Ultra 5 125H демонструє помітну перевагу в однопотокових і багатопотокових завданнях. Розгляньмо ключові відмінності за результатами бенчмарків.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125H випереджає AMD Ryzen 5 7535HS майже в усіх тестах. У Cinebench R23 одноядерний результат вищий на 11%, багатоядерний — на 16%. Geekbench 6 показує ще більший розрив: +15% в одноядерному та +43% у багатоядерному режимі. Ultra 5 також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить PDF. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або творчості, Intel — кращий вибір. Ryzen 5 7535HS залишається гідним варіантом для бюджетних систем із непоганою енергоефективністю.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 125H набирає 1655 балів у Cinebench R23, тоді як Ryzen 5 7535HS — 1488 балів, що на 11% менше.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 5 (11543) на 43% вищий за Ryzen (8047).
  • Швидкість стиснення файлів: Intel обробляє 1160 MB/с проти 839.8 MB/с у AMD — перевага 38%.
  • Компіляція коду: Ultra 5 125H компілює 84.4 Klines/с, Ryzen 5 7535HS — лише 58.3 Klines/с, різниця майже 45%.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, тому споживання енергії приблизно однакове, але Intel видає вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 10900

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 839.8 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 58.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 154.2 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 218.8 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 192 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 39.2 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 15 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 8047

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 63.9 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 36.3 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 50M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 23.1M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 229.2 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 874 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 3165
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 18408

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 125H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Radeon 660M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1,2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,55 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 18 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 33x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP7
Критична температура 110°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 896 384
TMUs 56 24
ROPs 24 16
Обчислювальні блоки 112 6
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт AMD Ryzen 5 7535HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи AMD Ryzen 5 7535HS?

Intel Core Ultra 5 125H має вищу однопотокову продуктивність (на 11% у Cinebench), що важливо для ігор. Однак обидва процесори покладаються на інтегровану графіку, тому для сучасних ігор краще обирати ноутбук із дискретною відеокартою.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 7535HS у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений. Ryzen 5 7535HS забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань та веб-серфінгу, але поступається Intel Ultra 5 125H у складних обчисленнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Ultra 5 125H показує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 125H для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (на 43% у Geekbench 6) Ultra 5 125H краще справляється з рендерингом та обробкою відео, ніж Ryzen 5 7535HS.

Який процесор кращий для роботи з PDF та текстовими документами?

Intel Ultra 5 125H обробляє PDF зі швидкістю 337.2 Mpixels/с (на 54% швидше за Ryzen) та текст зі швидкістю 234.2 сторінок/с (на 22% швидше), тому він кращий для документообігу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.