Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H та AMD Ryzen 7 5800HS — це два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Intel Ultra 5 125H вийшов у грудні 2023 року, тоді як AMD Ryzen 7 5800HS дебютував на початку 2021-го. Обидва чипи орієнтовані на продуктивні ультрабуки та ігрові моделі, але мають суттєві відмінності в архітектурі, енергоспоживанні та результатах тестів. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125H випереджає AMD Ryzen 7 5800HS за більшістю показників: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2223 проти 1892), багатопотокова (12620 vs 10472 у Cinebench R23) та швидкість обробки файлів (1160 MB/s проти 473 MB/s). Обидва процесори мають однакову енергоефективність за шкалою оцінок, але Intel демонструє вищі результати в синтетичних тестах. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у робочих завданнях та іграх, Ultra 5 125H — кращий вибір. Ryzen 7 5800HS залишається гідним варіантом для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні та перевіреній архітектурі.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 125H має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 2223 проти 1892 у Ryzen 7 5800HS, що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • У багатопотокових тестах Intel також лідирує: Cinebench R23 багатоядерний — 12620 проти 10472, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Швидкість стиснення файлів у Intel Ultra 5 125H значно вища: 1160 MB/s проти 473 MB/s у AMD, що прискорює роботу з архівами.
  • Обробка веб-сторінок (HTML5 Browser) у Intel майже втричі швидша: 294,9 pages/sec проти 106,3 pages/sec, що важливо для браузерних завдань.
  • AMD Ryzen 7 5800HS вийшов майже на три роки раніше (2021 vs 2023), тому поступається за архітектурою, але може бути доступнішим на вторинному ринку.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 10472

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 7109

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 20066

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 125H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1,2 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 18 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 28x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 35 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP6
Критична температура 110°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 896 512
TMUs 56 32
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 112 8
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи AMD Ryzen 7 5800HS?

Intel Core Ultra 5 125H кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2223 проти 1892) та потужнішій інтегрованій графіці (оцінка 33 проти 29), що забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням. Однак Intel Ultra 5 125H демонструє кращу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800HS у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений або ви знаходите ноутбук із Ryzen 7 5800HS за низькою ціною. Він все ще справляється з більшістю завдань, але поступається Intel Ultra 5 125H за швидкістю в рендерингу та компіляції.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 125H кращий: він обробляє 116,1 зображень/сек проти 46,7 у AMD, а також має вищу швидкість рендерингу PDF (337,2 Mpixels/сек проти 187,5). Це дає помітний приріст у програмах на кшталт Photoshop та Premiere.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 125H має вищу оцінку інтегрованої графіки (33 проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та перегляді відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.