Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H і Apple M2 Ultra — це два процесори з різних архітектурних світів, які орієнтовані на різні сегменти. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків, другий — флагманська система-на-кристалі для професійних Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки велика різниця в продуктивності та чи виправданий вибір на користь одного з них.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core Ultra 5 125H за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 2,3 раза вищий (28924 проти 12620). В одноядерних тестах перевага M2 Ultra менша, але все ж помітна (Geekbench 6 одноядерний: 2685 проти 2223). Обидва чипи мають однаково високу енергоефективність, але M2 Ultra пропонує значно кращу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або компіляції, M2 Ultra — очевидний вибір. Intel Core Ultra 5 125H підійде для більш бюджетних і компактних ноутбуків із гідною продуктивністю для повсякденних завдань.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, тоді як Intel Core Ultra 5 125H — лише 12620, що майже вдвічі менше.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має оцінку 64 бали, що майже вдвічі вище за 33 бали у Intel, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Одноядерна продуктивність: у Geekbench 6 одноядерний тест M2 Ultra (2685) перевершує Intel (2223) приблизно на 21%.
  • Швидкість компіляції: M2 Ultra обробляє 226.4 Klines/sec у Clang compilation, тоді як Intel — лише 84.4 Klines/sec, що в 2.7 раза повільніше.
  • Рендеринг і фото: M2 Ultra показує 33.8 Mpixels/sec у Ray tracing проти 17.8 у Intel, а Photo processing — 170.7 images/sec проти 116.1.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 28924

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 21387

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M2
Номер моделі 125H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 10 8
Потоковий 10 8
Частота 0.7 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 24
Кількість потоків 18 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
TMUs 56 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 112 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку, що дає перевагу в іграх, сумісних із macOS. Однак більшість ігор оптимізовані під Windows, тому Intel може бути практичнішим вибором для геймерів.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 125H для професійного відеомонтажу?

Для легкого монтажу Intel підійде, але для серйозної роботи з 4K/8K матеріалами Apple M2 Ultra забезпечить значно вищу швидкість рендерингу та роботи з ефектами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів). Однак M2 Ultra споживає більше енергії через вищу продуктивність, але в перерахунку на завдання він може бути ефективнішим.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з кодуванням?

Так. M2 Ultra значно швидший у компіляції (226.4 Klines/sec проти 84.4), тому для розробників він буде кращим вибором, особливо в екосистемі Apple.

Який процесор краще підходить для звичайних офісних завдань?

Для офісних завдань, веб-серфінгу та текстових редакторів обидва процесори надлишкові. Intel Core Ultra 5 125H буде більш економічним рішенням у складі доступніших ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.