Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Intel Core i7 10700KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H — це мобільний процесор нового покоління, випущений у грудні 2023 року, тоді як Intel Core i7 10700KF — це настільний чип 2020 року. Незважаючи на різні архітектури та призначення, обидва CPU демонструють високу продуктивність у своїх категоріях. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125H випереджає i7-10700KF за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2223 проти 1737) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для сучасних ноутбуків. Однак у багатоядерних завданнях Cinebench R23 результати майже однакові (12620 vs 12678), а у Passmark багатоядерний показник Ultra 5 125H значно вищий (22299 vs 18578). Якщо вам потрібна мобільність та свіжа архітектура — обирайте Ultra 5 125H. Для стаціонарного ПК з акцентом на ігри та робочі завдання i7-10700KF залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 125H (2023) значно новіший за i7-10700KF (2020), що забезпечує кращу архітектуру та енергоефективність.
  • У Geekbench 6 Ultra 5 125H на 28% швидший в одноядерному режимі та на 31% — у багатоядерному, що свідчить про вищу продуктивність на ядро.
  • Passmark CPU (багатоядерний) у Ultra 5 125H становить 22299 проти 18578 у i7-10700KF — різниця майже 20% на користь мобільного чипа.
  • i7-10700KF не має вбудованої графіки (позначка KF), тоді як Ultra 5 125H оснащений інтегрованим GPU, що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти.
  • У реальних завданнях, як-от стиснення файлів (1160 MB/s проти 670,6 MB/s) та обробка фото (116,1 images/s проти 76 images/s), Ultra 5 125H демонструє суттєву перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1309
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 12678

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 670.6 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 74.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 189.6 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 289.7 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 175.2 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 76 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 1737
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 8812

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 66.4 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 41.3 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 37M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 6.4 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 295.2 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 941 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 19.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 3042
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 18578

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 125H i7-10700KF
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1,2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 18 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
TMUs 56 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 112 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт Intel Core i7 10700KF
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи Intel Core i7 10700KF?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність. Ultra 5 125H має вищі одноядерні бенчмарки (Geekbench 6: 2223 проти 1737), що дає йому невелику перевагу. Однак i7-10700KF може бути кращим у настільних ПК через вищі тактові частоти та можливість розгону.

Чи варто купувати i7-10700KF у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і не потребуєте вбудованої графіки. Він все ще забезпечує гідну продуктивність у більшості ігор та робочих завдань, але поступається новішим моделям за енергоефективністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ultra 5 125H створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії завдяки новітній архітектурі. i7-10700KF потребує потужнішого охолодження та більше електроенергії.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 125H для відеомонтажу?

Так, Ultra 5 125H добре справляється з відеомонтажем завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 12620) та підтримці сучасних інструкцій. Він також має інтегровану графіку для прискорення рендерингу.

Який процесор краще для роботи з великими файлами?

Ultra 5 125H значно швидше стискає файли (1160 MB/s проти 670,6 MB/s) та обробляє PDF (337,2 Mpixels/s проти 289,7 Mpixels/s). Це робить його кращим вибором для завдань, пов'язаних із великими обсягами даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.