Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Intel Core i7 1165G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H та Intel Core i7 1165G7 — два процесори від Intel, які належать до різних поколінь і орієнтовані на різні завдання. Ultra 5 125H (2023 рік) побудований на архітектурі Meteor Lake, тоді як i7 1165G7 (2020 рік) належить до лінійки Tiger Lake. Незважаючи на однаковий рівень енергоефективності, новіша модель демонструє значно кращу багатопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Розглянемо основні відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125H значно перевершує Core i7 1165G7 у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий майже вдвічі (12620 проти 6070). Також Ultra 5 125H має кращу однопотокову продуктивність (1655 проти 1504) та помітно потужнішу інтегровану графіку (33 проти 22 балів). Обидва процесори однаково енергоефективні, але Core i7 1165G7 може бути актуальним для бюджетних ноутбуків або простих офісних завдань. Якщо вам потрібна продуктивність для роботи, творчості чи ігор, вибір очевидний — Intel Core Ultra 5 125H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 125H майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (12620 vs 6070) та Geekbench 6 (11543 vs 5457).
  • Однопотокова продуктивність: новіша модель випереджає i7 1165G7 у Cinebench R23 (1655 vs 1504) та Geekbench 6 (2223 vs 2027).
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 125H отримав оцінку 33 проти 22 у i7 1165G7, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Рік виходу: Ultra 5 125H вийшов у грудні 2023 року, тоді як i7 1165G7 — у вересні 2020 року, що пояснює технологічний розрив.
  • Загальний рейтинг: Ultra 5 125H набирає 55 балів, а i7 1165G7 — 48, що підтверджує перевагу новішого процесора в усіх аспектах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 6070

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 423.3 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 39.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 100.5 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 166.4 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 199.9 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 27.4 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 42.5 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 5457

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 34 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 20.2 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 12.9M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 5.7 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 106 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 732 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 10181

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Tiger Lake
Номер моделі 125H i7-1165G7
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1,2 ГГц 1.2-2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 4
Кількість потоків 18 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 12-28x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 12-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 BGA-1449
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 896 768
TMUs 56 48
ROPs 24 24
Обчислювальні блоки 112 96
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс 2 терафлопси

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт Intel Core i7 1165G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи Intel Core i7 1165G7?

Intel Core Ultra 5 125H краще завдяки потужнішій інтегрованій графіці (33 vs 22) та вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для більшості ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1165G7 у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений і завдання обмежуються офісними програмами, веб-серфінгом та переглядом відео. Для більш вимогливих сценаріїв краще обрати Ultra 5 125H.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 5 125H чи i7 1165G7?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно однакове при аналогічному навантаженні.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 125H для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (12620 у Cinebench R23) та потужній графіці він добре справляється з рендерингом та обробкою відео.

Який процесор швидше працює з архівами та компіляцією коду?

Intel Core Ultra 5 125H значно швидший: стиснення файлів — 1160 MB/s проти 423 MB/s, компіляція Clang — 84.4 Klines/s проти 39.7 Klines/s.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.