Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Intel Core i7 11700KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H і Intel Core i7 11700KF — два процесори від Intel, які належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сегменти. Ultra 5 125H — це мобільний чип 2023 року з архітектурою Meteor Lake, тоді як i7 11700KF — десктопний процесор 2021 року на архітектурі Rocket Lake. Незважаючи на однаковий загальний рейтинг, вони демонструють різні сильні сторони в бенчмарках та енергоспоживанні.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий загальний рейтинг 55, але демонструють різні профілі продуктивності. Intel Core Ultra 5 125H виграє в енергоефективності та однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний — 1655 проти 1570), а також у роботі з HTML5, PDF та фото. Натомість Intel Core i7 11700KF лідирує в багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний — 15009 проти 12620), компіляції коду та трасуванні променів. Якщо вам потрібна мобільність та ефективність — обирайте Ultra 5 125H, для стаціонарного ПК з акцентом на багатопотокову роботу — i7 11700KF.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 125H значно енергоефективніший завдяки новішій архітектурі Meteor Lake, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i7 11700KF набирає 15009 балів проти 12620 у Ultra 5 125H, що свідчить про його перевагу в ресурсоємних завданнях.
  • Ultra 5 125H показує кращу однопотокову продуктивність в Cinebench R23 (1655 проти 1570) та Geekbench 6 (2223 проти 2334, але з перевагою в багатоядерному — 11543 проти 10754).
  • У тесті File compression Ultra 5 125H значно швидший — 1160 MB/sec проти 795.7 MB/sec, що важливо для архівування даних.
  • i7 11700KF випереджає в Clang compilation (92.7 Klines/sec проти 84.4) та Ray tracing (21.2 Mpixels/sec проти 17.8), що робить його кращим для розробників та рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 15009

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 795.7 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 92.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 210.5 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 348.1 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 231.1 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 79.7 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 21.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 2334
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 10754

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 85.9 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 50.8 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 63M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 36.3M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 319.2 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 985 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 22.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 3381
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 23922

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Rocket Lake
Номер моделі 125H i7-11700KF
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1,2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 18 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
TMUs 56 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 112 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт Intel Core i7 11700KF
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи Intel Core i7 11700KF?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність. Ultra 5 125H має невелику перевагу в одноядерних тестах, але i7 11700KF може бути кращим у стаціонарних ПК завдяки вищій багатоядерній потужності та відсутності обмежень мобільного формфактора.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 125H для роботи з відео та фото?

Так, Ultra 5 125H демонструє кращі результати в обробці фото (116.1 images/sec проти 79.7) та HTML5 (294.9 pages/sec проти 210.5), що робить його хорошим вибором для творчих завдань на ноутбуці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100.0, але Ultra 5 125H створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, тоді як i7 11700KF потребує потужнішого охолодження.

Чи підходить Intel Core i7 11700KF для компіляції коду?

Так, i7 11700KF має вищу продуктивність у Clang compilation (92.7 Klines/sec проти 84.4), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Який процесор обрати для стаціонарного ПК?

Для стаціонарного ПК краще підійде Intel Core i7 11700KF завдяки вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23 та Passmark, а також кращій роботі з трасуванням променів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.