Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Intel Core i7 11800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H та Intel Core i7 11800H — це два процесори різних поколінь, які часто зустрічаються в сучасних ноутбуках. Перший вийшов у грудні 2023 року і представляє нову архітектуру Meteor Lake, а другий — перевірений часом чіп для ігрових та робочих лептопів 2021 року. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125H випереджає Core i7 11800H за однопотоковою продуктивністю (62% проти 55%) та має помітно вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний: 2223 проти 1962, багатоядерний: 11543 проти 8986). Він також швидше справляється з компресією файлів, компіляцією коду та обробкою веб-сторінок. Водночас Core i7 11800H демонструє близькі показники в Cinebench R23 та Passmark, але поступається в енергоефективності. Якщо вам потрібна сучасна архітектура, краща інтегрована графіка та вища швидкість у повсякденних завданнях — обирайте Ultra 5 125H. Для завдань, де важлива багатопотокова стабільність, i7 11800H залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 125H має вищу однопотокову продуктивність (62% проти 55%), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • У Geekbench 6 Ultra 5 125H на 13% швидший в одноядерному тесті (2223 проти 1962) та на 28% швидший у багатоядерному (11543 проти 8986), що свідчить про кращу архітектуру.
  • Core Ultra 5 125H значно випереджає в обробці файлів (1160 MB/s проти 765.8 MB/s) та компіляції коду (84.4 Klines/s проти 64.3 Klines/s).
  • Новіший процесор (2023 рік) має сучаснішу архітектуру Meteor Lake, що забезпечує кращу енергоефективність та інтегровану графіку порівняно з Tiger Lake H45 (2021).
  • Core i7 11800H має вищий рейтинг багатопотокової продуктивності в Cinebench R23 (12180 проти 12620 у Ultra 5), що свідчить про конкурентність у важких обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1500
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 12180

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 765.8 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 189.5 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 281.6 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 186.6 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 78.7 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 1962
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 8986

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 72.7 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 43.2 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 87M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 28.9M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 245.4 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 948 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 16.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 3073
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 20433

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 11 травня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Tiger Lake
Номер моделі 125H i7-11800H
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1,2 ГГц 1.9-2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 18 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 19-23x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 35-45 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 BGA-1787
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 896 256
TMUs 56 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 112 32
TGP 28 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс 0,74 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт Intel Core i7 11800H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 125H має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на ноутбуці без дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з i7 11800H на Ultra 5 125H?

Так, якщо вам потрібна вища швидкість у повсякденних завданнях, компіляції коду та роботі з файлами. Ultra 5 125H пропонує помітний приріст продуктивності в Geekbench та реальних сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100%), але Ultra 5 125H використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Чи підходить Core i7 11800H для відеомонтажу?

Так, він добре справляється з багатопотоковими завданнями, але Ultra 5 125H має вищі показники в обробці зображень та PDF, що може бути корисним для відеомонтажу.

Який процесор кращий для роботи з кодом?

Intel Core Ultra 5 125H значно швидший у компіляції Clang (84.4 Klines/s проти 64.3 Klines/s) та обробці текстів, тому він краще підходить для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.