Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Intel Core i9 11900KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H (2023) та Intel Core i9 11900KF (2021) — два процесори від Intel, які представляють різні покоління та архітектури. Перший орієнтований на мобільні пристрої з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — це потужний десктопний чип без вбудованої графіки. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще підходить для ваших завдань: роботи, ігор чи творчості.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900KF випереджає Core Ultra 5 125H у більшості багатопотокових тестів (Cinebench R23 багатоядерний: 16211 проти 12620) та однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 2535 проти 2223). Однак Core Ultra 5 125H демонструє кращу енергоефективність і вищу продуктивність у File compression (1160 MB/sec проти 741.6 MB/sec) та HTML5 Browser (294.9 pages/sec проти 188.6 pages/sec). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9 11900KF. Для мобільного використання або завдань, де важлива швидкість роботи з файлами та браузером, краще підійде Core Ultra 5 125H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9 11900KF значно потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (16211 проти 12620) та Passmark CPU багатоядерному (25004 проти 22299).
  • Однопотокова продуктивність: i9 11900KF має вищі показники в Geekbench 6 одноядерному (2535 проти 2223) та Cinebench R23 одноядерному (1663 проти 1655).
  • Робота з файлами: Core Ultra 5 125H значно швидше стискає файли (1160 MB/sec проти 741.6 MB/sec) та обробляє веб-сторінки (294.9 pages/sec проти 188.6 pages/sec).
  • Графічні завдання: i9 11900KF краще справляється з трасуванням променів (21 Mpixels/sec проти 17.8 Mpixels/sec) та розмиттям фону (51.7 images/sec проти 47.1 images/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 5 125H є мобільним чипом, що споживає менше енергії в реальних умовах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 1663
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 16211

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 741.6 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 92.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 188.6 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 316.8 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 242.6 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 51.7 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 73.4 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 21 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 2535
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 10369

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec 89.8 GOps/sec
Floating point math 53.8 GOps/sec 53 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 68M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 37.5M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 16 GBytes/sec
Data compression 253.3 MBytes/sec 330 MBytes/sec
Physics 1545 Frames/sec 1048 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 23B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3506 3538
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 25004

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Rocket Lake
Номер моделі 125H i9-11900KF
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 18 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
TMUs 56 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 112 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт Intel Core i9 11900KF
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Core Ultra 5 125H чи i9 11900KF?

Intel Core i9 11900KF забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Він має кращі результати в Geekbench 6 одноядерному (2535 проти 2223), що дає перевагу в ігрових сценах.

Чи варто використовувати Core Ultra 5 125H для робочих станцій?

Так, якщо ваші завдання включають стиснення файлів, обробку веб-сторінок або фото. Core Ultra 5 125H демонструє високу швидкість у File compression (1160 MB/sec) та HTML5 Browser (294.9 pages/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 5 125H є мобільним чипом, тому в ноутбуках він споживає менше енергії та виділяє менше тепла, ніж десктопний i9 11900KF.

Чи підходить i9 11900KF для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 16211) та кращій обробці трасування променів (21 Mpixels/sec), i9 11900KF добре справляється з рендерингом та відеомонтажем.

Який процесор краще для багатозадачності?

Intel Core i9 11900KF має перевагу в багатопотокових тестах (Passmark CPU багатоядерний: 25004), тому краще справляється з одночасним запуском важких додатків. Core Ultra 5 125H поступається в цьому аспекті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.