Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125H vs Intel Core Ultra 7 265K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125H (2023) та Intel Core Ultra 7 265K (2024) — це два представники нової лінійки процесорів Intel, орієнтовані на різні сегменти. Перший створений для тонких ноутбуків із балансом продуктивності та енергоефективності, другий — для потужних настільних систем. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно перевершує Core Ultra 5 125H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 36309 проти 12620) та однопотоковою (Geekbench 6: 3157 проти 2223). Він також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить. Однак Core Ultra 5 125H має вищий рейтинг енергоефективності (100) та інтегрованої графіки (33 проти 38 у 265K), що робить його кращим вибором для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор, обирайте 265K. Для повсякденних завдань та економії енергії підійде 125H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 7 265K майже втричі швидший у Cinebench R23 (36309 проти 12620) та Geekbench 6 (21377 проти 11543).
  • Однопотокова продуктивність: 265K випереджає 125H на ~40% у Geekbench 6 (3157 проти 2223) та на ~39% у Cinebench R23 (2304 проти 1655).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але 125H споживає менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 7 265K отримав вищий бал (38 проти 33), що дає невелику перевагу в завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 125H вийшов у грудні 2023 року, а Core Ultra 7 265K — у жовтні 2024 року, що робить його новішим і технологічно досконалішим.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1655 2304
Cinebench R23 (багатоядерний) 12620 36309

GeekBench v6

File compression 1160 MB/sec 1580 MB/sec
Clang compilation 84.4 Klines/sec 201.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 294.9 pages/sec 475.1 pages/sec
PDF Renderer 337.2 Mpixels/sec 615.6 Mpixels/sec
Text processing 234.2 pages/sec 350.8 pages/sec
Background blur 47.1 images/sec 76.9 images/sec
Photo processing 116.1 images/sec 167.2 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 42.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2223 3157
Geekbench 6 (багатоядерний) 11543 21377

PassMark

Integer math 72.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 53.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 90M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 29M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 253.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1545 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 14.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3506 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22299 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Arrow Lake
Номер моделі 125H 265K
Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Arc Xe2 (Arrow Lake-S)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1,2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 12
Потоковий 10 12
Частота 0.7 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 18 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 39x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 3МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт 250 Вт
Сокет FCBGA-2049 FCLGA-1851
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (7-Cores) Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 896 512
TMUs 56 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 112 64
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,94 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125H Сайт Intel Core Ultra 7 265K
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 125H чи Intel Core Ultra 7 265K?

Intel Core Ultra 7 265K забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3157 проти 2223), що критично для ігор. Він також має кращу інтегровану графіку, тому для ігор без дискретної відеокарти 265K буде кращим вибором.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 125H для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Для легких завдань — так, але для серйозного рендерингу краще взяти Core Ultra 7 265K. Він у 2-3 рази швидший у багатопотокових тестах (Cinebench R23: 36309 проти 12620) та Ray tracing (42.2 проти 17.8 Mpixels/sec).

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 125H чи Intel Core Ultra 7 265K?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але Core Ultra 5 125H призначений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків.

Який процесор краще підходить для компіляції коду та роботи з великими проектами?

Intel Core Ultra 7 265K значно швидший: Clang compilation 201.1 Klines/sec проти 84.4 Klines/sec у 125H. Для розробників 265K буде набагато продуктивнішим.

Чи варто платити більше за Intel Core Ultra 7 265K порівняно з Intel Core Ultra 5 125H?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій, ігор або професійних завдань. 265K виграє в усіх бенчмарках, але 125H дешевший і енергоефективніший, що робить його хорошим вибором для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.