Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 5 125U та Apple M4 Max (14-Core) — це двобій двох абсолютно різних архітектур. Перший — енергоефективний мобільний процесор Intel для тонких ноутбуків, другий — флагманський чип Apple для професійних завдань. Ми проаналізували бенчмарки, продуктивність та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core Ultra 5 125U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 майже в 2,5 рази вище) та однопотоковими показниками (Geekbench 6 майже вдвічі). Він також має потужнішу інтегровану графіку. Однак Intel Core Ultra 5 125U пропонує гідну продуктивність для повсякденних завдань і може бути більш доступним. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції, обирайте M4 Max. Для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа Core Ultra 5 125U буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M4 Max (14-Core) набирає 23841 бал у Cinebench R23, що майже в 2,5 рази більше, ніж 9553 у Intel Core Ultra 5 125U.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max має 3996 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 2121 у Intel, що дає перевагу в швидкодії окремих завдань.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU Apple M4 Max, тоді як Intel має значно скромнішу інтегровану графіку (оцінка 63 проти 29).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100), але M4 Max досягає значно вищої продуктивності на ват.
  • Архітектура: Intel використовує x86-сумісну архітектуру, тоді як Apple M4 Max базується на ARMv9, що забезпечує кращу оптимізацію в екосистемі Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 23841

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec Немає даних
Clang compilation 68.7 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 218.5 pages/sec Немає даних
Background blur 40.7 images/sec Немає даних
Photo processing 90 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 23275

PassMark

Integer math 58 GOps/sec Немає даних
Floating point math 42.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 62M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.5 GBytes/sec Немає даних
Data compression 200.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1112 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3327 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M4
Номер моделі 125U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 2 10
Потоковий 4 10
Частота 1.3 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 14
Кількість потоків 14 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 13x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 62 Вт
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 4096
TMUs 32 256
ROPs 16 128
Обчислювальні блоки 64 512
TGP 14 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (14-Core) має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра), тому він краще впорається з іграми, ніж Intel Core Ultra 5 125U. Однак для серйозного геймінгу все одно рекомендується дискретна відеокарта.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 5 125U для роботи з відео?

Для легкого монтажу та відео 1080p Intel Core Ultra 5 125U підійде, але для 4K-відео та складних проєктів Apple M4 Max (14-Core) буде значно продуктивнішим завдяки вищим багатопотоковим показникам.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва отримали максимальну оцінку енергоефективності (100), але Apple M4 Max (14-Core) забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Так, обидва призначені для ноутбуків, але Intel Core Ultra 5 125U — для тонких ультрабуків, а Apple M4 Max (14-Core) — для професійних MacBook Pro. Вибір залежить від ваших завдань та екосистеми.

Який процесор краще підходить для програмування?

Для компіляції коду та багатопотокових завдань Apple M4 Max (14-Core) значно швидший (68.7 Klines/sec у Clang проти 68.7 у Intel, але загальна продуктивність M4 Max вища). Однак Intel сумісний з більшістю x86-інструментів без емуляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.