Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Intel Core i5 10310U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core i5 10310U — це два мобільних процесори різних поколінь, що належать до лінійок Intel. Перший вийшов у грудні 2023 року на архітектурі Meteor Lake, тоді як другий дебютував у травні 2020 року на базі Comet Lake. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але Ultra 5 125U пропонує суттєво новішу технологію, що впливає на продуктивність, енергоефективність та графічні можливості. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125U значно випереджає Intel Core i5 10310U за більшістю показників. У багатоядерних тестах Cinebench R23 він майже втричі швидший (9553 проти 3094 балів), а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі (9343 проти 3675). Однопотокова продуктивність також вища на 40-60%. Крім того, Ultra 5 125U демонструє кращу енергоефективність та потужнішу інтегровану графіку. Якщо ви обираєте ноутбук для сучасних завдань, роботи з контентом чи легких ігор, Ultra 5 125U є очевидним вибором. i5 10310U залишається актуальним хіба що для базових офісних сценаріїв або бюджетних моделей.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 5 125U набирає 9553 бали в Cinebench R23, що втричі більше за 3094 бали у i5 10310U.
  • Однопотокова швидкість: Ultra 5 125U перевершує i5 10310U в Geekbench 6 (2121 проти 1436) та Cinebench (1714 проти 1051).
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 125U має оцінку 29 балів проти 17 у i5 10310U, що забезпечує кращу продуктивність у візуальних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Ultra 5 125U досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.
  • Тести обробки даних: Ultra 5 125U обробляє файли зі швидкістю 965.5 MB/sec проти 294.6 MB/sec у i5 10310U, що вказує на значно вищу ефективність у роботі з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 1051
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 3094

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec 294.6 MB/sec
Clang compilation 68.7 Klines/sec 20 Klines/sec
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec 92.9 pages/sec
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec 111.6 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 120.5 pages/sec
Background blur 40.7 images/sec 19.6 images/sec
Photo processing 90 images/sec 40.7 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 4.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 1436
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 3675

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 24 GOps/sec
Floating point math 42.4 GOps/sec 14.4 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 11M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 200.4 MBytes/sec 84.4 MBytes/sec
Physics 1112 Frames/sec 436 Frames/sec
Extended instructions 11.6B Matrices/sec 5.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3327 2197
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 6438

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 125U i5-10310U
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1.3 ГГц 0.8-2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 14 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 8-22x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2049 BGA-1528
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 32 24
ROPs 16 3
Обчислювальні блоки 64 24
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Сайт Intel Core i5 10310U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core i5 10310U?

Intel Core Ultra 5 125U краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (оцінка 29 проти 17) та вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для більшості ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10310U у 2024 році?

У 2024 році i5 10310U може бути доцільним лише для базових офісних завдань або при обмеженому бюджеті. Для сучасної роботи, мультимедіа чи багатозадачності краще обрати Ultra 5 125U.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 5 125U чи i5 10310U?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 125U забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

У чому різниця в продуктивності між Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core i5 10310U?

Ultra 5 125U випереджає i5 10310U в 2-3 рази в багатоядерних тестах (Cinebench R23, Geekbench 6) та на 40-60% в одноядерних, що робить його значно швидшим для більшості завдань.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 125U для відеомонтажу?

Так, Ultra 5 125U добре справляється з відеомонтажем завдяки високій багатоядерній продуктивності (9553 бали в Cinebench) та покращеній графіці, хоча для професійної роботи може знадобитися дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.