Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Intel Core i5 12400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core i5 12400F — два представники різних поколінь та архітектурних підходів. Перший — це мобільний чип з акцентом на енергоефективність, випущений у грудні 2023 року. Другий — десктопний процесор для настільних ПК, що з'явився на початку 2022 року. Давайте розберемося, як вони проявляють себе в бенчмарках, іграх та повсякденних завданнях.

Короткий висновок. Загальний рейтинг процесорів майже однаковий (53 проти 54), але це не означає, що вони рівні. Intel Core i5 12400F помітно виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12047 проти 9553) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2300 проти 2121). Однак Core Ultra 5 125U демонструє кращу швидкість стиснення файлів та обробки фото, що може бути корисним у специфічних сценаріях. Якщо вам потрібен потужний десктопний процесор — обирайте i5-12400F. Для енергоефективного ноутбука — Ultra 5 125U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-12400F значно випереджає Ultra 5 125U в Cinebench R23 (12047 проти 9553) та Passmark (19528 проти 17602).
  • Однопотокова продуктивність: i5-12400F має вищі показники в Geekbench 6 (2300 проти 2121) та Passmark (3503 проти 3327).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Ultra 5 125U створений для мобільних пристроїв з меншим TDP.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 125U має вбудоване графічне ядро, тоді як i5-12400F (з літерою F) вимагає дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Ultra 5 125U швидше стискає файли (965.5 MB/s проти 789 MB/s) та обробляє фото (90 проти 77.9 зображень/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 1704
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 12047

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec 789 MB/sec
Clang compilation 68.7 Klines/sec 69.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec 221 pages/sec
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec 263.7 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 230 pages/sec
Background blur 40.7 images/sec 49.5 images/sec
Photo processing 90 images/sec 77.9 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 16.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 2300
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 9477

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 60.2 GOps/sec
Floating point math 42.4 GOps/sec 46.9 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 22.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 200.4 MBytes/sec 235.3 MBytes/sec
Physics 1112 Frames/sec 1210 Frames/sec
Extended instructions 11.6B Matrices/sec 15.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3327 3503
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 19528

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Alder Lake
Номер моделі 125U i5-12400F
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.3 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 25x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 LGA-1700
Критична температура 110°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Сайт Intel Core i5 12400F
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i5 12400F зазвичай кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності, але він потребує окремої відеокарти. Ultra 5 125U має інтегровану графіку, але його ігровий потенціал нижчий.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 5 125U в настільному ПК?

Ні, Ultra 5 125U — це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет і не підходить для звичайних материнських плат.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ultra 5 125U оптимізований для роботи в ноутбуках з меншим енергоспоживанням, тоді як i5-12400F розрахований на десктопне використання.

Чи варто купувати i5-12400F у 2024 році?

Так, i5-12400F залишається хорошим вибором для бюджетного ігрового ПК або робочої станції завдяки високій продуктивності та доступній ціні.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Intel Core i5 12400F краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг відео, завдяки вищим показникам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.