Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Intel Core i7 11700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core i7 11700 — два представники різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у грудні 2023 року і належить до лінійки Meteor Lake, орієнтованої на енергоефективні ультрабуки. Другий — це настільний процесор 2021 року з архітектурою Rocket Lake. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями — від роботи до ігор.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125U виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв із тривалим часом автономної роботи. Натомість Intel Core i7 11700 демонструє кращу багатоядерну продуктивність у важких завданнях, таких як компіляція коду або рендеринг. Якщо вам потрібен потужний стаціонарний ПК — обирайте i7 11700. Для сучасного ультрабука з акцентом на автономність — Ultra 5 125U.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 125U має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1714 проти 1441), що дає перевагу в швидкодії додатків, чутливих до одного потоку.
  • Intel Core i7 11700 значно потужніший у багатоядерному Cinebench R23 (11072 проти 9553), що робить його кращим для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції.
  • Ultra 5 125U випереджає в операціях стиснення файлів (965.5 MB/sec проти 589.1 MB/sec) та обробці HTML5 (241.4 pages/sec проти 188.6 pages/sec).
  • Core i7 11700 краще справляється з трасуванням променів (17.6 Mpixels/sec проти 12.8 Mpixels/sec) та компіляцією коду Clang (80 Klines/sec проти 68.7 Klines/sec).
  • Процесор Ultra 5 125U вийшов майже на три роки пізніше (грудень 2023 проти березня 2021), що забезпечує сучаснішу архітектуру та кращу енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 1441
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 11072

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec 589.1 MB/sec
Clang compilation 68.7 Klines/sec 80 Klines/sec
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec 188.6 pages/sec
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec 284.1 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 206.9 pages/sec
Background blur 40.7 images/sec 47.9 images/sec
Photo processing 90 images/sec 65.3 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 2143
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 9325

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 76.7 GOps/sec
Floating point math 42.4 GOps/sec 44.3 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 28.2M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 12 GBytes/sec
Data compression 200.4 MBytes/sec 247.5 MBytes/sec
Physics 1112 Frames/sec 851 Frames/sec
Extended instructions 11.6B Matrices/sec 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3327 3121
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 19689

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Rocket Lake
Номер моделі 125U i7-11700
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.3 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 25x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 32 64
ROPs 16 32
Обчислювальні блоки 64 32
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс 0,67 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Сайт Intel Core i7 11700
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 11700 має вищу багатоядерну продуктивність, що може дати перевагу в сучасних іграх, але Ultra 5 125U незначно випереджає в одноядерних тестах. Для ігор краще обрати i7 11700, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core Ultra 5 125U замість ПК з i7 11700?

Так, якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність. Ultra 5 125U забезпечує хорошу продуктивність для повсякденних завдань і тривалу автономність, тоді як i7 11700 вимагає стаціонарного живлення.

Який процесор швидше в роботі з браузером та офісними додатками?

Intel Core Ultra 5 125U швидше обробляє HTML5 (241.4 pages/sec проти 188.6) та текстові документи (218.5 pages/sec проти 206.9), тому він краще підходить для веб-серфінгу та офісної роботи.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають інтегровану графіку з однаковим рейтингом 29.0. Вона підходить для базових завдань, але не для ігор або професійної роботи з графікою.

Який процесор краще для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Intel Core i7 11700 краще підходить завдяки вищій багатоядерній продуктивності (11072 проти 9553 у Cinebench R23). Він швидше компілює код та обробляє трасування променів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.